bugün

kişisel tercihlere saygılı olmak lazım. lakin doğru bir önerme.
profil fotoğrafını degistirip aynı zamanda dua edenler için normal bir olaydır.
çok değil 1 hafta sonra facebook listemde çoğu kişinin profil resmini değiştirirken neler hissedeceğini merak ediyorum.

ayrıca profil resmini değiştirenler acaba dua etmiyorlar mı?
tabi lan manyaksın ne öyle protesto felan...

dua edin...

geleceği mutlak olan bir sonraki akp katliamında sıranın sizde yada bir sevdiğinizde olmaması için.

dua edin...

ne öyle protesto felan...

dinsiz misin? akp'ye inanmıyor musun? recep'in allah'ın kulu ve elçisi olduğundan şüphen mi var?

dua et... isyan etme...
Gösteriştir.
Elimizden bir tek duâ etmek geldiği için duâ etmek gerekilir.
Siyah profil fotosu koyan insanların amacı onlara yalniz olmadıklarını göstermektir. Bunu yapan illaki duâ da ediyordur.
Siyah foto, siyah kurdela duyarlılıktır.Neden dua edilmiyor diye entry yazmak yerine, direkt Başbakanlığa şikayet edebilirsiniz. Dua etme yasası koyulabilir.
siyah profil fotosu koymak saygı belirtisidir,ölünün arkasından dua etmek gene saygıdandır ölene gösterilen saygı da dua da aynı kapıyı farklı biçimde çalmaktır... gönül gözü ile bakmak gerek insan olmak için.
Profil fotosu ile ne kadar destek olunuyorsa dua ile de o kadar destek olunuyordur. Bi farkı yok. Ikisi de az biraz vicdan rahatlatma yöntemi, somut bi destek verilemediği için.
dua işe yarasaydı, o işçilerin aileleri hergün evden çıkarken dualarla yolluyorlardı madene, işe yarasa idi o işe yarardı.

şimdi istersek profile hatim indirelim, booşş boooşş bomboş.

en azından siyah resim veya kurdela üzüntümüzü gösterir...
bir ateist olarak benim tercih edeceğimdir. Ne var?
ölenlerin ne günahı var ki dua edeceğiz. edeceksek beddua edelim ki, allah öldürenlerin belasını versin. çünkü başka bir ceza almayacaklar.
profil resmi yerine dua mı yazsın yani diye sordurtur.
dua etmenin gerekliliğine inanmayan duyarlı(!) insan eylemi..
gerekli tedbirleri almak, sorumluluk üstlenmek, istifa etmek yerine "dua ediyorum", "bu işin fıtratında var. hiç unutmam, viktorya ingilteresinde..." ayaklarına yatanlara ne demeli?
duasız manasız olan hareket.
bunca ölüme sessiz kalınsın, kedi gibi mırıl mırıl dua edilsin yeter. neden ve nasıl öldüler, ailelerine n'olcak, kusurlu olanlar ceza alacak mı, hökümet konuyla ilgili n'apcak ve gibi tedbirler alacak gibi konular dua ile geçiştirilsin öyle mi?

dua işin huzurla yapılması gereken kısmı, geride kalanlar huzura erişmedikçe yapılan dualar boşadır ancak.
tamamda dua etmediklerini dnerden biliyorsun diye sorarlar adama. nerden biliyorsun da etmediklerini varsayıyorsun.
aynısının derste sunum yapılan slaytların arka fonunun siyah olan versiyonu da var.*
insanın fikri neyse zikri de odur.
Ulan, başlıkta apaçık yazmışız "dua etmek yerine" diye "dua etmek yerine" demek dua etmeyip demektir yani dua ermeyenlerden bahsediliyor orda. Siz okuduğunuzuda mı anlamıyosunuz? Ne kadar sığ insanlar oldunuz ya.
Herkesin en doğru desteği/yardımı ben yapıyorum yarışı gösteren bir başlıktır.
Ya bırakın kendi doğruları içerisinde somayı unutturmayanları yargılamayı. Adam illa dua etmek zorunda mı? Belki dini bir inancı yoktur, sanane.
ölen öldü birader siz bu kader kısmet ayaklarını bırakın asıl biraz sorgulayıcı olun.

benim orda ölen yakınım olsa ve ölümler verilen bilgiler bu kadar şaibeli olsa sonuna kadar sorgularım, elimi açıp dua etmem, kimsenin yanına bırakmam yapılanları.
ya duada ediyosa ?
Dua herseyden sonra gelir bi sorgularını bitirsin elbet eder birgun.
kılmayıp okumadıklarını ne biliyorsun başlarını mı tutuyorsun denilesi hede.
güncel Önemli Başlıklar