bugün

ilişkili olarak (bkz: zeka seviyesine gore dayak yemekten kurtulma yontemleri)
bayana da el kalkmaz bayanın yanındaki zibidiye de şeklinde sonuç çıkarabileceğimiz ancak kafanın tasının atması sıyırma gibi durumlarda pek de etkili olamayacağını düşündüren hede ki bana sokmez.

(bkz: bayana el kalkmaz)
genelde kufur edilecegi zaman soylenen geyik cumlesi.
KIZ ARKADAŞ BULAM SORUNU KiŞiNiN OLUPTA BEĞENMEYEN ARKADAŞINA SERZENiŞiDiR."DUA ET YANINDA BAYAN VAR YA BENiM GiBi SAP OLSAYDIN?"
yanında bayan olan erkeğe bulaşılmaması,onla kavga edilmemesi prensibine bağıl gelişen cümle.lakin biraz tuhaf kaçıyor;madem bayan var diye mevzuyu uzatmıyorsun,ne diye bu cümleyi kurarak başa kakma ile genede bir laf sokup madara etme arası bir eylemde bulunuyorsun?karşılık olarak bayanı uzaklaştırıp ''bayanı bıraktım da geldim ne vardı şimdi alayım ifadeni''şeklinde bir yaklaşım gösterilse bürük bir r * ile karşılaşılacaktır kanaatindeyim.
"ne farkeder ki, ben seni yine dövecem" şeklinde cevap verilebilecek cümle. *
Yanında sevgilisi olan ezik tipin kavga etmemek için ürettiği bahane
-şşşş baksana.Ateş versene bana
-Biraz daha kibar olsak?
-Senden mi öğrenicem lan ayı
-Ulan...dua et yanında bayan var
-bayan deil o travesti
-??!! olsun o da insan
-haydeee yemedi dimi canım hehe
-o yanındaki ..bneye dua et sen ..bneye
(bkz: delikanlı)
-dua et yanında bayan var o olmasaydı buraları kimler bayardı. -iyiki varsın bayan.
pollyanna tribi
yolda iki kişi çarpışır;
- pardon suçlu benim yanlışlıkla çarptım
- yanımda bayan olmasa gösterirdim sana
- naparsın lan dürzü
- bayan var yarrraam küfür etmesene
kızgın olan kişinin dayak yeme riskine girmemek için öne sürdüğü bahanedir.
muhtemel dayak yeme riski olan kişinin hatunun arkasına saklanması . erkekliğe sığmaz bu .
(bkz: racona ters)
(bkz: racon değil böğğrek kesiyorum)
trafikte kavga edememe sebebi. hatunun yanında aslan kesilen yurdum insanı bilir ki sinirlisiniz güçlüsünüz ama bir o kadar da centilmensiniz.
pasif adamların kavga sırasında öne sürdükleri büyük bahane. ya çevresi geniştir bu işlere karışacak kadar küçük adam değildir , ya yanında bayan vardır , ya kavga edeceği kişinin yanında bayan vardır bir şekilde bahanesi vardır kısacası.