bugün

zihin olsa dtp denen kümeye oy verir miydi? yine de oy verenlere bizim başka ikramlarımız var!
alanya da 20 kişi diyen yazar ;

bir önceki yazımda da yazmıştım okumadan sallamak yazarlıga sığarmı...

ysk nin resmi sayfasında Antalya nın Alanya ilçesinde bdp nin bağımsız adayı 800 oy aldıgını az önce üşenmeden araştırıp buldum ..

ysk mi yalan söylüyor senmi dur sallıyayım da ne tutarsa diyorsun
(bkz: demokrasi özgürlüğü) *
doğrusu;
(bkz: dtp ye oy verdirttiren zihniyet).
beyni kıtlar eksi vermeye başladı ... tartışma açtım eksi verdiler 1000000 eksi verilsede durum değişecekmi..

genç parti hiçbir partinin yapamadıgını yapıp %7.5 aldı..

akp,chp,mhp 40 yıldır varlar yada diğer partilerin devamılar.. Bdp ise 15 yılda ilerledi..

akp yi iktiadr yapmayız diyenler nerde adamlar c.başkanı çıkarttı Bdp de 15 yıl sonra çıkartsa ne olacakki
ben bazı yazarlar gibi sıcak koltuguma oturup bilip bilmeden ahkam kesmeden yorum yapacagım..

1995 seçimlerinde 1400000 oy 7. parti
1999 yerel seçimlerde 2018000 oy 36 belediye ile 6. parti
2002 seçimlerinde 2200000 oy 5. parti
2004 yerel seçimlerinde 60 belediye
2007 genel seçimlerinde 2450000 oy 23 milletvekili 2 si istanbul 4.parti
2009 yerel seçimleri 99 belediye başkanı 3 tane aydında belde beeldiyesi..
2010 referandum boykot sonucu bir çok ilde katılım %10 a kaldı..

yahu arkadaşlar 36 belediye 99 a çıktı 23 milletvekilli oldular istanbulda m.vekilleri var aydında başkanları var 7.likten 4. lüğe geldiler ..

daha hangi zihniyetten bahsediyorsunuz eğer adamlar kötü ise neden 56 diğer partiyi geçtiler neden milyonlarca kitleleri var
artık bdp ye oy verdikleri için böyle bir zihniyet kalmamıştır. *
Son 5 yılda anladığım, tecrübe edindiğim şey, tüm hepsinin soyunun aynı oluşudur durumu.

CHP, MHP, DTP, DSP, AKP ve türevleri hepsi de aynı saçmalıkları, farklı yollarla getirir gözümüze sokar. Hiç birinin, bir diğerinden ne üstün ne de eksik kalır bir yanı var. Biri muhafazakarlığı, diğeri kemalizmi, biri kürt vatandaşlarımızın konuşma hakkını, bir diğeri türkçülüğü bilmem neresinden anlar. Bunların hepsinin nemalandığı tek nokta var şu anda burada açık açık yazamadığım. Herkes kendi vicdan çerçevesinde bunu çok iyi biliyor zaten. Ama yazmak, çizmek çoğu zaman işimize gelmiyor. Ben bu tarz kendi vicdan hesabını yapan yazar dostlarımızı sözlükte görmeyi çok isterim. isterim çünkü gerçekten tüm düşünceler ortaya çıksın. Saygı, sevgi nedir önce onu öğrenelim. Gördüğüm tek şey çoğu kişinin çok birşey bildiğini sanması ancak hiç birşey bilmemesi.

Söylemek isterim ki, eğer demokrasi var ve yönetim biçimimiz demokrasi diyorsak, anayasamızda türkiye cumhuriyeti demokrasiyle yönetilir yazıyorsa, o zaman herkes kabullensin arkadaşlar; isteyen DTP'ye, isteyen AKP'ye, isteyen CHP'ye, isteyen DSP'ye, isteyen de MHP'ye oy verir. Madem demokrasiyi savunuyoruz, demokrasiyle yönetilelim, bir iran, tunus, sudan, afganistan, pakistan gibi devleti dinle yönetmeyelim istiyorsak, bir amerika, israil, rusya gibi insanları öldürerek egemenlik sağlayalım istemiyorsak, bir üçüncü dünya ve ya afrika ülkesi gibi de geri kalmak istemiyorsak, yapmamız gereken tek ama tek şey, herkesin görüş ve düşüncelerini saygıyla karşılamak, herkesi saygıyla dinlemek ve saygı çerçevesi içerisinde tartışmak gerekiyor. Bol keseden sallamayalım, okuyalım, araştıralım, en önemlisi yaşayalım ve öğrenelim. Sonra gelip burada bilgi paylaşımı yapalım. Sonuç olarak yok şu zihniyet, yok bu zihniyet, yok öbür zihniyet gibi anlamsız saçma tartışmalara girmemek gerek. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu modelini uygulamanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Demokrasiyi savunuyorsunuz, demokrasiden bir habersiniz! Faşizmi savunuyorsunuz, faşizmden bir habersiniz! Kemalizmi savunuyorsunuz, kemalizmden bir habersiniz! Komunizmi savunuyorsunuz, komunizmden bir habersiniz! Muhafazakarlığı savunuyorsunuz, muhafazakarlıktan bir habersiniz! Merak ettim sadece; acaba sizin ne tarz bir düşünceden gerçekten ama gerçekten haberiniz var?

Not : Entry girerken özellikle bir genelleme yapmamaya gayret ettim. Nacizane; bilmeden, istemeyerek birilerini kırdıysam, üzdüysem affola!

(bkz: humanist olun biraz allah aşkına) ve (bkz: acınası gençler)

edit : yazım hatası düzeltildi.
chp'ye mhp'ye hatta akp nn bir bölüm kemkleşmiş elemanlarının zihniyetidir. aynı oyunun farklı karakterleridir.
daha 2 gün önce ''ben dtp liyim'' diyen zeka yoksunundan oluşur.

dtp var da biz mi bilmiyoruz? dtp tuzla buz olmadı mı? o bdp değil miydi?

farkındalığını bile geliştiremeyen biraz daha olsa gerizekalı diyebileceğimiz mahlukatlar.
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
çok yönlü düşünen zihniyettir. olası bir erken seçimi umuyordur, istiyordur. çünkü genel seçim'de 'akparti'ye oy verecektir. 'sol' gösterip 'sağ' vuracaktır.

(bkz: ben varya ben)
(bkz: strateji)
ne kadar oy verirse versin allah'a şükürler olsun ki zaferi asla göremeyecek olan zihniyetçiktir. şimdi hiç herkes için demokrasi söylemlerine giremeyeceğim; zira elinden kan damlayan bebek katilini destekleyen adamın* gözümde o bebek katilinden farkı yoktur !
2011 deki secimlerde ana muhalefet partisinin dtp olmasina neden olacak kesimdir.
hallerine üzülmediğim, üzülmeyeceğim zihniyettir.

yok öyle üç kuruşa beş köfte. iki ateş altında kalmaktan yakınıyorsan, terör bitsin istiyorsan, bu ülkenin vatandaşı olduğunu, bu topraklarda türkiye cumhuriyeti adı altında yaşamayı kabul ediyorsan, terörü destekleyen bir partiye oyunu vermeyeceksin. veriyorsan eğer sonucuna razı olacaksın. cahil, cühela, ikinci sınıf kalmaya mahkumsun demektir.

eğer birgün bu zihniyete ben sahip olursam, süründürmesin öldürsün..
Dtp'ye oy veren zihniyet dtp'nin kendi çıkarlarını savunacağını düşünen zihniyettir.

Birde şu artık dtp'ye oy veren insanlar teröristtir düşüncesinden kurtulursak çok iyi olacaktır. Dtp türkiye'nin 4. büyük partisidir. Bu da yadsınamaz bir büyüklüktür. Terör sorununu çözmek Dtp'nin yolundan geçer. Akp ise farklı politika izleyerek pkk'yı çökertebileceğini zannediyor fakat bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Dtp gibi doğu illerinde söz sahibi bir partiyi göz ardı etmek demek teröre yapılmış en büyük desteklerden birisidir.

Dtp ve Pkk'nın ilişkisi çok açık ortadadır. Ancak biz onları küçümseyerek ne pkk sorununu çözeriz nede demokratik bir ülke olabiliriz.

(#4944711)
"kürdistan" hayali ile yanıp tutuşan, tc. cumhurbaşkanından da yüz bulmuş zihniyettir.
bu insanlara neyin teminatını verdiler ki oy bekliyorlar, onlar da tek bildikleri şeyi kültürel siyaseti yapacaklar tabii. bunu anlamak ne kadar zor ya. herkesi terörist olarak adlandırmak da ne kadar kolay!

ayrıca demokratik takılan şahıslar;
nihayetinde böyle bir parti var mı, var. o zaman kimsenin seçme hakkına karışmak senin haddine mi, hele hele hakaret etmek? bence değil.

dtp'yi savunmak değildir yaptığım. nihayetinde eğer böyle bir partinin kurulmasına ses çıkarmamışsan, onu seçenlerin de olacak olması bu denli kızdırmamalı seni. [kendimle çelişiyorum farkındayım. gör işte ben de huzursuzum kürt mevzusunun bu hale gelmesinden.]

keşke o insanlara akp, chp, mhp ya da dtp dışındaki başka herhangi bir parti gerçekten samimi davranıp, bütün iyi niyetiyle yaklaşsaydı, problemlerini çözmeye yönelik atılımlarda bulunsaydı da bu insanlar da etnik kökenli siyaseti değil, hizmeti seçselerdi.

di mi?
anlamadığınız şu var. dtp'ye oy verenler kümesinin senin düşündüklerini ve anladıklarını anlamak zorunda değil. seçim dediğin budur ve sen bunu anlamalısın, senin saçmalıklarını anlamak zorunda değil bir kişi bile, oy verdiği parti her ne olursa olsun. seçim böyle bir şey; afedersin insanlar sikinin keyfine istediğine oy vermekle mükellef. hatta linkleyeyim: mükellef. bir de insanlara cahil diye bilmek için bir argümanın, referansın, daha iyi olarak kabul edilebilir bir seçimin olmalı. bunları insanların önüne koymalısın. ama sen de biliyorsun ki bunun sağlamasını ve doğruluğunu kanıtlayabileceğimiz bir mecre yok. şu şartlar altın da sen de malın önde gidenisin, ben de. sen de yüksek zeka sahibi varlıksın, ben de. benim bilip senin bilmediğin sadece insanlara saygı var. onu da öğrenebilirsen eşit şartlar altında, farklı fikirlerle tartışabilir belki, tartışma olgusu dünya tarihinde hiçbir işe yaramamış olsa da. sosyalleşme deniyor buna en akla yatkın tanım olarak.

sen küfret ben yine seni severim.
"demokrasinin gereğidir" diyenler akp'ye oy veren seçmenleri eleştirmemeli, böylesine körü körüne oy kullanmanın demokrasi ile alakasız olduğunu, temelinde yobazlık ve cehalet yattığını bilmelidirler.
ve sormaktayımdır; meclisteki dtp'li vekiller 2007'den bu yana kürt halkı için ne yapmışlardır? dtp'li diyarbakır belediyesi, diyarbakır halkı için ne yapmıştır(belediye araçları ile leş toplamak dışında)?
büyük kısmı cahildir. dtp nin ne oldugunu, ne anlama geldiğini bilmeyen güzel yurdumun güzel insanlarıdır.
oh bebek öldür beni yaşamayı istemiyorum. sayıları hakkında hiçbir fikrinin olmadığı zihniyet. sakin ve edepli şekilde duruyorlar, azgın azınlık yüzünden. herkesin bir sabrı var durur içerisunde, durur içerisundeeee oyyyy.

ayrıca ak partiliyim hacı.
Beyoğlu gibi bir ilçede şimdilik oyların 3.25ine yani 1325 kişiye tekabül eden zihniyettir.
geldik cariyelere. bu anlayışın, zihniyetin, iradeler birliğinin vatandaş muamelesi görmesini istememen ve vatandaş muamelesi görmelerini hak etmediklerini söylemen zaten seni bir terör tutkunu yapmaktadır, bunu da anlamıyorsun. terör tanımına bak tdk'dan, anlamını bilmeyecek kadar batıdasındır belki de.

allah süründürmesin bacım.
haklı zihniyettir!

dünyadaki hangi millet, kendi ülkesinden bağımsız bi 'x'istan kurmak isteyen x uyruklu birilerine parti kurdurup meclisine sokmuştur? e böyle olunca da, bu sefer partisine oy vermeyen zihniyetten kuşku ederim...
güncel Önemli Başlıklar