1. 1.
  yıllarca chp ve shp gibi sol partilerden meclise sızmaya teşebbüs eden ve maalesef bunu kısmen de olsa başaran pkk' nın siyasi uzantılarının yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali yeni manüplasyon harekatıdır. büyük ihtimal deniz baykal, zeki sezer ve ufuk uras sacayağı kendilerine gereken cevabı layıkiyle verecektir veya biz vereceklerini umuyoruz. ancak burada altı çizilmesi gereken husus dtp' nin solu bütünleştirmek gibi bir amacı olmaktansa kendi tabanına karşı mecliste daha aktif bir siyaset güdüyorlarmış, etken bir partilermiş izlenimi vermektir. zira dtp mecliste pek de bir prestiji olmayan, kritik kararlarda görüşlerinin sonuçları pek etkilemediği, ipleri imralı ve erbilde bulunan çirkin görünümlü bir kukla görünümündedir ve taban üzerindeki varlığını izlemiş olduğu provokasyon ve ajitasyon politikasına borçludur.
  -2 ... sirin baba
 2. 2.
  (bkz: mor cati dir o mor cati)*
  ... revolter00
 3. 3.
  pişkinliktir.terör örgütünün sözcüsü olan bi partinin kah terör örgütü yanlı konuşmaları kah biz türkiyenin partisiyiz ayaklarını kimse kale almıyor bu tür açıklamalarla ancak yanlı medyanın konusu olurlar halkın değil herkes ak koyunu kara koyunu biliyor. ha tabi solcu diye dağdaki teröristleri toplamayı kastediyorlarsa ona da kimse müsaade etmez.
  -1 ... styria
 4. 4.
  sürecin uluslar mücadelesinden sınıflar mücadelesine döndüğünü daha yeni gördüler ve bu yüzden bu sürecin bir parçası olmak istiyorlar fakat türkiye solu artık bu kazığı yemeyecek kadar akıllandı.kürt emekçisiyle mücadeleye evet kürt ağalarının politika arenasına malzeme olmaya hayır.
  ... cezzar35
 5. 5.
  Yıllarca kürt milliyetçiliği yapmış insanların solu deforme etme çabaları...
  ... the man with no name
 6. 6.
  ben herşeyi anladım da chp ne zamandır solda onu çözemedim.
  ... okuzgozu