bugün

her ne kadar bazı kesimlere batsada, batmakta zirveye ulaşılsada inkar edilemeyecek ve kabul edilmesi hem demokrasi yararına hem de ülke yararına olacak gerçeğidir. türkiye de barşın ve demokrasinin kilidi olan bir çok sorunun çözümü noktasında olan bir partinin ve halk kitlesinin bu meşru ve demokratik davasını görmezden gelmek, yok saymak, karalamaya çalışmak utanç duyulasıdır. ruhları barbar ve insanlık dışı duygularla istilaya uğramış milliyetçi bünyelerin bunu kabul etmesi ve bu gerçeğin yanında durarak onurlu bir duruş sergilemeleri kendilerinin ve insanlığın yararına olacaktır.
(bkz: kürtlerden bıkan insan)
(bkz: bi siktir git çay koy)
halk gerçeği olması dışarıdan güdümlü, ırkçı ve bölücü bir yapıya sahip olduğu gerçeğini değiştirmez. nazi partisi almanya'nın, el kaide ise afganistan'ın halk gerçekliğiydi bir zamanlar. ben bunların da halk gerçekliği olduğunu düşünüp, saygı duyulması gerektiğini söyleyen aklı başında birine şu ana kadar rastlamadım.
öznel bir yargıdır. önce adama sorarlar hangi halk bu diye. ulan bu güne kadar bu memlekete zerre katkısı olmamış insanların, "bizi eziyorlar, bizi adam yerine koymuyorlar" diye zırıldadığı bir platformdur dtp. bölücüdür ayrıca, yediği kaba sıçan insanların bulunduğu bir boş bir kalabalıktır dtp. bugüne kadar kürt kökenli vatandaşlarımızın 2. sınıf insan muamele görmesine en büyük katkıda bulunan yapıdır dtp. bebek katilinin serbest kalmasını hatta muhattap alınmasını isteyen illegal bir yapıdır dtp. şimdi öptürtmeyin bana halkınızı da gerçeğinizi de. bu vatanı hep birlikte kazandık biz, türk, kürt, laz, çerkez... önce adam olun, sonra ne bok olursanız olun...dağılın laaan şimdi...
eşşek penisi de bir halk gerçeğidir. bir çoğu yere değdiğini görmüştür. gerçektir; ve halka ait olan bir hayvanın penisidir. ama değerli değildir.

teşbihte kusur aranmaz.
(bkz: dtp hainlerin gördüğü sanrıdır)