bugün

futbol tarihinde görülen en komik penaltı kararının ardından, inançlı bir adam olarak bilinen drogbanın gerçekleştirdiği eylemdir. böylelikle hem hakemi, hem de yönetimini kurtarmıştır. zira bu gülünç karar drogbanın bu erdemliği sayesinde, fazla konuşulmayacaktır.
iq' su 50nin altında olanların inanacağı gerçektir.
hayır bu kadar insanı mal yerine koymak da ayıp be kardeşim.
uzaylıların gök taşlarını dünyaya çarpmadan yok ettiği gerçeği kadar kesindir.

not: drogba'ya değil lafım...
Penaltıyı kaçırması drogba nın erdemliği değildir, eğer drogba nın erdemliği olsaydı çimleri bahane etmezdi.
drogba saha zemininin iyileştirilmesi için teşvik etmiştir yönetimi.
ibretlik bir galatasaray taraftarı yorumu paylaşıyorum:
"Penaltı haksızdı ve drogba doğrusunu yaptı penaltıyı bilerek atmadı helal olsun drogbaya galatasaray haksız maç kazanacak ve şampiyon olacaksa hangimiz bundan mutlu olacağız ?siz inanıyormusunuz drogbanın o penaltıyı öyle kullanacağına ? drogba asıl penaltıyı medyaya attı çim sadece o penaltının üzerini örtmek için drogba tarafından zekice düşünülmüş bir bahane... Kendi düşüncem..."
'gerçeği' diye net yorumlanamayacak bir iddia.

aslına bakarsanız, bir fenerbahçeli olarak ben de bu ihtimal üzerinde çok durdum. drogba'nın karakteri belli. kesinlikle delikanlı bir adam. zaten penaltı kararına o da şaşırdı. acaba dedim çaktırmadan topu dışarı atıp, bu haksız penaltıyı kişiliği gereği o şekilde mi kullandı bilerek? dedim.. fakat sonra düşününce şunu anladım;

eğer gerçekten kişiliğine göre hareket etmiş olsaydı, topa usulca dokunur, kaleciye bırakır, ya da yine aynı şekilde, usulca yandan dışarı atardı. o zaman, hem niyetini alenen millete göstermiş olurdu, hem de fenerlisi beşiktaşlısı trabzonlusu.. herkesin takdirini toplardı. (tarihte örnekleri var) yani bir şekilde vücut diliyle 'gol atmak istemediğini, bu penaltının gerçek bir penaltı olmadığını düşündüğünü' gösterirdi. (koskoca drogba'ya böyle bir şey yaptı diye de kimse kızamazdı. tam tersi, dediğim gibi takdir görürdü, yücelirdi.) ama böyle bir şey yapmadı. bildiğin gol atmak için vurdu topa, sonra da çimlere kızdı falan filan..

fakat ben yine de şuna inanıyorum; drogra bu penaltıyı kendine yediremediği için konsantresi bozuldu. lan atsam mı atmasam mı, böyle penaltı olur mu ayıp amk.. gibi düşünürken vuramadı topa.

sonuç itibarıyla, olması gereken oldu.