bugün

Dünyada ilk kez Yengeç kabuğu bazlı yeni bir kompozit malzemesi keşfeden ve üreten ülkemiz için çok değerli olan bilim insanlarımızdırlar, keşke tüm akademisyenlerimiz bu tür icraatlarda bulunsalar diyorum, gerçekten büyük bir iş çıkarmışlar, Yaptıkları keşif kompozit sektörünü sil baştan değiştirebilir. Ayrıca bu iki değerli bilim insanımız inönü üniversitesi bünyesinde öğretim görevlisi olarakta çalışmakta ve araştırmalarına üniversitesi bünyesinde devam etmektelerdir.
Yaptıkları keşif ile özellikle savunma sanayi başta olmak üzere, otomotiv sektörünede katkı sağlayabilir ve sağlık gibi medikal alanlarda da örnek vermek gerekirse tabiri caizse (diş dolgu malzemeleri) gibi başka sektörleride dönüştürebilir düşüncesindeyim.

görsel
görsel
görsel
avusturya'ya doktora eğitimine giden bi fizikçi gencimiz, nobel ödüllü bilim adamlarıyla kuantum dalga denklemi’ni tartıştı ve çocuk muhtemelen türkiye'nin ilk nobel fizik ödülünü alacak kimsenin ipinde değil..

https://www.hurriyet.com....rle-ayni-sahnede-42487375

gerçi ödül türkiye'nin de değil.. çalışmalar avusturya'daki innsburg üniversitesi'ne ait.. sadece vatandaşlığı türk olacak..
süper bir haber. avrupaya ve amerika'ya giden türk bilim insanları hemen rüştünü ispatlıyor ve adını tarihe yazdırıyorlar. çok sevindim. başarılarının devamını dilerim. türkiye'de olsa bim'de kasiyerlik yapabilirlerdi ancak. böyle zekaları yitiren türkiye her şeyi hak ediyor.
güncel Önemli Başlıklar