bugün

görsel

Uludağ sözlükte istisnasız her Allah'ın günü Atatürk'e hakaret edilip, bu hakaretler moda haline getirilmişken; Atatürk'ü küçük düşüren, Atatürk'ün korkak olduğunu söyleyecek/ima edecek kadar Çirkinleşerek hatırasına aleni bir şekilde saldırı barındıran, yasal düzenlemelerle de suç olduğu sabit rezil ötesi başlıktır. 'Yazdıkları şeylerden ötürü yazarlarımın tutuklanmasını kabul edemiyorum' diyen zall'ın vicdanına bırakıyorum ben bu başlığı. Atatürk'ün alenen küçük düşürüldüğü, Atatürk'ü koruma kanununa muhalefet taşıyan bu suç unsuru entry için ne yapılacak hepimiz göreceğiz.

Atatürk'ü koruma kanunu:

Madde 1 – Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukarki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2 – Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.
dr harleen'in klasik trollük yapayım derken değerlere hakaret etmesidir.

bunu daha önce de yaptı. duracak gibi gözükmüyor. aklını başına getirmek lazım bir şekilde.

siz anladınız ne demek istediğimi.

edit: yasalar herkes önünde eşittir bu doğru.

fakat ; mustafa kemal atatürk türkiye için tarihi bir değerdir. bir ülkenin tarihi bir değerine hakaret etmenin de cezası vardır.

edit2: küfürsüz bir hakaret de ben sana edeyim. sonuçta senin için sorun değilmiş.

sen tam bir özürlüsün aga. bu aklında bulunsun.
Atatürk hakkında hakaret içeren rezil başlıklardan sadece bir tanesi. Güya ABD'de yaşayan doktor hayri kuin denen Harun abinin yaptığı hadsizliklerden sadece bir tanesi. Acilen gereken yapılsın. Yozgat'ta yaşayıp ABD'de yaşıyorum demek de ayrı kafa. Evet.
Herkesin o. cocugu olma hakki vardir ve bu hakkin elinden alinmasi antidemokratiktir. Dr harleen arkadasimizda bu hakkini sonuna kadar kullanmaktadir.
gazi mareşal mustafa kemal atatürk,
yaşadığı dönemin en önemli ülkelerin temsilcilerini ayağına getirmiş bir liderdir.
türkiye birleşmiş milletlere üye değil diyenlere, " birleşmiş milletler davet etsin bakarız " diyerek,
ülkesinin, bm' in özel davetiyle üye olmasını sağlamış dünyadaki tek liderdir.

bu başlığı açan muhterem dingil, bu sözlüğün atatürk düşmanlığından geçinen üç çomar trollünden biridir. fazla iplemeye gerek yok. neden mi ?
adamın kumaşı anaya küfredecek kadar bozuk. ve yazdığını silip kaçacak kadar da çapsız.

görsel
Nasıl rezil bir yazar herkes görüyor.
evet evet yozgat'ta yasayip amerikada yasadigimi iddia ediyorum. oytun kiskanma yavrum.

bu arada kufur yok, hakaret yok. nesi rezil basligin onu da pek anlamadim ama neyse.
başlığa gerek yok, kendisinin beyin yaşı 2.5-3 civarı olmasından dolayı böyle birini kale almaya değmez.
--spoiler--

dine hakaret edilen başlıklar bitmediği sürece bu başlıkların bitmesini kimse beklemesin, enayi değil millet. sen adamın değerlerine 24 saat sövücen, o senin değerlerine başlık açtı mı goygoy yapıcan, yok öyle dünya.

--spoiler--

senin dinini s....rim. hatta yüzyüze olsak seni de severim.
Atatürk'ü alenen küçük düşürüp, korkak muamelesi yaptıktan sonra halen 'hakaret yok' diye savunmaya çalışan birisinin yaptığı rezilliktir.
Bu ülkede" M. Kemal" lin dışında üstelik milli iradeyle gelen cumhurbaşkanlarının hatrı, onuru, şerefi yokmu ki, siz onlara bura da her gün ana avrat sövüp küfrediyor sunuz? Sorusunu sordurur.

Kardeşim, M. Kemal in eleştirilmesini neden hemen " korkaklığa" çekiyor sunuz? Aynısını ve katmerlisini Erdoğan a söylerken vicdanınız(!) ve dürüstlüğnüz(!) nerenizde duruyor?

" korkaklık " bir hakaretse hiçbir cumhurbaşkanına, başbakana söylenmesin o zaman bu laf.

M. Kemal in ve koruma yasalarının arkasına saklanaraktan bu millete attığınız taşlar yetmedi mi?
dr harleen in yancıları devreye girmiş. hatta bazıları işi rte' ye bağlamış.

çanakkale savaşından bu yana, bu topraklara bir mustafa kemal atatürk daha gelmemiştir.
atatürk' ü herhangi bir siyasi ile kıyaslamak abesle iştigaldir. bu da belgesi,

görsel

bu kumaşta ve bu çapta bir lider varsa " dr. ve yancıları " yerden göğe haklıdır.
var mı ?... tekrar sorayım var mı ?
Oruspu çocuklarını siklemeye devam ederseniz atatürk daha çok hakarete uğrar burada.

Benim gibileri siklemeyip şu oruspu çocuklarını sikliyorsunuz ya aşkolsun size...
Büyüklüğünün ve eleştirilemez olmasının yasalarla konulduğunu söylemek isteyen kışkırtıcıların bilmediği şey bu memlekette ne kadar Atatürk ü sevmeyen insan varsa buna kendilerinin sebep olduğudur. Onun için her yenildiğiniz konuda bu adamın arkasına saklanmaktan vazgeçin.

Almaya ya, ingiltere ye, fransa ya bak! Bize bak! 15 yıl önceye bak! Şimdiki zamana bak!

Sanırım anladın!

Bu işler öyle " Atatürkçüyüm" deyip heykel dikmeyle, kadeh tokuşturmayla olmuyor. Daha 20 yıl öncesine kadar hafta da bir banyo ve iki çeşit giysi lükstü bu toplumda.
Bir milli piyade tüfeğin bile yoktu.

Böyle diktacı, ukala yazarları görünce hemen k. Kore nin bundan önceki başkanının ölüm günündeki " ağlama mecburiyeti" geliyor aklıma.

Kardeşim, sevgi gönülden gelen bir duygudur ve amaç demokrasi ise işin özü tercih hakkını ortaya koymaktır. Gerisi fasa fiso...

Bundan 15 yıl öncesine kadar yöneticilerin; askerin, medyanın, bürokrasinin ve sermayenin elinde bir şamaroğlanı olduğunu biliyorduk.

Yani, cumhuriyet tarihinin başlangıcında halka bir seçim sunulmadı. Hangi rejimi ve sistemi ister siniz? Yaklaşımı olmadı. Çok partili dönem ise malum, yöneticiler vesayet baskısında.

E şimdi kodu mu oturtan; içerde ve dışarda sözünü geçiren, milli iradenin seçtiği bir cumhurbaşkanı " var ve ben onu hepsinden daha çok seviyor ve övüyorum. Beni istediğin yere şikayet et.
(bkz: #38423743)

Amerika ile Tr arasindaki 9-10 ssat farki goze alindiginda Tr saatiyle 14.42 de girilen mesaj amerikada bulundugun sehre gore yaklasik olarak sabahin 04.42-05.42 gibi girilmis olmasi gerekiyor.
Yani arkadas yemiyor, icmiyor en onemlisi uyumuyor, mesaj yaziyor ))))
Ne oldu yobaz kardes, beyin makarnayla beslenince bunun hesabini yapmaya yetmedi, di mi ? ))))))
Sordurduk ip sini bekliyoruz bakalım görücez new york mu bayrampaşa mı.