1. 1.
  Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir.
  1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.
  Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

  Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (11. baskı) ve Anne Beynim Aç (7. baskı) ve Çocuklar Nasıl Başarır? (25. baskı) (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarının yazarıdır. Aynı zamanda 22 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.

  2017 yılında uzmanlar ve anneleri bir araya getiren MomTalks etkinliğini hayata geçirmiştir. Bilinçli anneleri artırmayı amaçlayan bu etkinlik, her yıl istanbulda düzenlenmektedir.

  “Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.
  2 ... 6yarimdan1tam