bugün

Hak veriyorum. Tamamen üreme yanlısı bakışaçısının söylemi olan doğum kadını yeniler tezi yalandır, dolandır.

Hele ki, bizim memlekette kadınların göt yaymaya olan merakı ile de birleşince durum, gelsin kilolar, çatlaklar, bel ve diZ ağrıları...

Hamileyim ayağına dünyayı ye, aman ağırlaştım diye Hamileyken spor yapma, doğurunca da bebeğim var, ne ara spor yapayım diye mazeret üret... Ama sağlığın yerinde olsun.
Tıp dünyasının içinden biri olarak demek istediğim; safsata.

Doğum yapan kadınlar kesinlikle daha sağlıklı bir yaşam sürüyorlar.
insanın ve bütün canlıların doğasında üreme ve ölüm var. Ne olmuş ömür 11 ay kısalıyorsa yok yani doğurmak yerine 11 ay fazla yaşasam bu benim ne işime yarayacak. Bilim insanları saçma salak şeylerle uğraşmayı bırakıp keşke daha yararlı şeylere yoğunlaşma.

Mesela küresel ısınmayı durduracak çözümler bulsa, kanser ilaçlarını daha ulaşılabilir hale getirmek için çalışmalar yapsa, kalıtsal hastalıkların önüne nasıl geçilir onu falan araştırsa ne güzel olur. Ama yok kendilerine ayrılan aklımın almadığı meblaları illa böyle salak salak işlerle kullanmaları lazım.
Annanem 4 çocuk doğurup 89 yaşına kadar, babaannem 9 çocuk doğurup 92 yaşına kadar yaşadı. Ama dedelerin biri 60 diğeri 63 yaşındayken öldü. Bence bu bilimadamları bir mülayim sert hatası yapıyor bir yerlerde. .
metabolizma yaşı 12 olan sözlük yazarımızdan bilimsel açıklama beklemekteyiz:

(bkz: hexa gram)
Çok doğum yaptığı halde sağlıklı ve dipdinç olan eski kayınvalidemi düşününce doğru olmadığına inandığım bilgi.
Olmamış bu, biraz daha araştırın.
25 yaşında 4 çocuğu bir olan bir komşumuz vardı. Şimde 69 yaşında mı o ? *