bugün

gerçekten kötü bi olaydır. 4 senede bir gelen 29 şubat, 4 senede bi gelen doğumgünü demektir. 4 senede bi hediyeler, 4 senede bi partiler, 4 senede bi kutlamalar..valla bu günde doğan insanların 28 şubatta doğumgünlerini kutlamaları tavsiye edilir.
zırp pırt mum üflemek ve "iyi ki doğdun şifonnnn, iyi ki doğfun şifon" senfonisini dinlemek istemeyenler için sevindirici bir olaydır.
daha kötüsü için
(bkz: evlilik yıldönümünün 29 şubat olması)
normal yaşıtındaki bir insana göre 4 kat daha genç insandır mıdır?e 4 senede bir dogumgunu oluyorsa öyledir midir?*
tamamen ironik bir durumdur
ancak,
1976, 1980, 1984, 1988, 1992 ...
serisinde doğan bir kişinin başına gelebilir.

her fırsatta bahtsız olduklarından dem vuran 1987 jenerasyonun ise, neden bu seriye dahil olmadıkları ise ayrı bir konudur.
hayatı boyunca bi sürü iğrenç espriye maruz kalacağı için zavallı insandır.
turkıye'de ortalama ölüm yaşının 70 oldugu dusunulurse 70 yaşına kadar 280 yıl yaşamanız gerekmektedir.bu yuzden şanslısınızdır.280 yıl yaşayacaksınızdır.*
her bir yılın 365 gün 6 saat olması ve bunu 4 yılda 1 gune tamamlaması sonucu kaderın agını ormus oldugu dogum gunu ınsanıdır.olsundur 4 yılda fena degıldır.
dogum gününü kutlamayan insanlar icin pek fark etmeyen dogum tarihidir. ama karizmatik birsey, bu günde dogmak herkese nasip olmaz.
lise müdürümün başına gelmiş olaydır. adam nüfusta doğum tarihi 29 şubat olduğu için emekli olamıyorum diyodu. artık koltuk sevdasından mı yoksa doğru mu söylüyor bilinmez...
Doğum günü en çok hatırlanan insandır. Fakat 29 şubat 4 yılda bir çektiği için insanlar alışmışlardır 28 şubat yada 1 martta kutlamaya.
(bkz: 29 şubatta doğmak)
her yıl doğum günü yapmak, bir yerden sonra sizin canınızı ve arkadaşlarınızın canını sıkabilir. ama unutmayın, 4 yılda 1 doğum gününüz olduğu zaman, hiçbir arkadaşınız sizi ekemez. **

// düzeltme **
sene itibariyle, 1989 yılında doğmuş bir insanın; teoride 5, pratikte ise 20 yaşında olmasını gerektiren durum.*
bu tarihte doğan insanı olimpiyatlar ve dünya kupası kadar değerli yapan, enteresan bir durumdur.
Dünya kupası niteliğindedir, heyecanla beklenir.
4 yılda bir takvimlerimizde gördüğümüz gündür.
yalnız hangi 4 yılda bir derseniz.
4'ün katlarıdır.
4'ün katları ise;
(bkz: metematik dersi 4 e bölünebilme kuralı)
arkadaşlar arasında kaç yıl kaldı lan doğum gününe diyerek taşşağa alınması çok muhtemel durumdur.
beşinci 29 şubatta, eğer birinci tertipse askere gidiliniyor. *
resmi belgelere göre olanaksız durumdur. kimliklere 29 şubat yazılmamakta bizim bi arkadaş sizi yemiş gençler.
29 çekmediği yıllarda şubattan nefret etme durumudur.kutlanmadığından değildir sanıldığı üzere...Doğum gününü kutlayacak insanların kaosa sebep olduğu durumdur.
anne: Şubatta doğdu Şubatın sonu işte 28 inde de olsa Şubat sonu,
baba: 28 Şubatta daha o doğmamıştı 1 mart 29 u yerine geçer,
arkadaşların yarısı: 28 inde kutladım ama erken mi bilemedim ki,
arkadaşların diğer yarısı :1 martta kutluyorum ama geç mi oldu ki....bir de bu durumun iş arkadaşları ,komşular,akrabalar kısmı var ki ona hiç girmiyorum!
29 şubatta doğan biri en son 8. kez doğum gününü kutladığına göre en fazla kaç yaşındadır? gibi soruların çıkmasına neden olan biridir. bu arada cevap 35.