bugün

çok önemli bir hadise değildir. özel günlerden nefret eden bir aile sahip olan kişidir.
Haklarını yiyemem 1 yaşıma girdiğimde şaşaalı kutlamışlar, ve ben geri kalan 30 yıldır bu resme bakarım, gecenin 01:00'i eski arşivi açıp resimlere bakıyordum çocukluğuma dair tek bir fotoğraf var doğum gününe ait.

görsel

Ziyanı yok, kutlamasalar hatırlamasalar da, zaman kavramı helezonik devrini tamamlıyor.
Acıdır hüsrandır. ölüm günümüzün hatırlanmayacağı gibi doğum günlerimiz de tarih olucaktır.
Ummadigim insanlar ummadigim sekilde kutladi umduklarimdan cıt cikmadi haberleri bile yoktu.
Benimdir. Çok ilginç derecede kimse kutlamaz. Canım sağolsun. Seni seviyorum kendim.
Bana saçma geliyor doğum günü kutlamak. Hiçbir anlamı yok bir insanın dünyaya geldiği günü kutlamanın. Özel bir gün olabilir, evet. Bunu kendinizi özel hissettirerek değerlendirin yeter de artar bana kalırsa. Mesela gidip en çok sevdiğiniz şeyi yapın o gün. Tertemiz.
Anason kokarken sofralar
Yaşlandırıyor seni aynalar
Her geçen gün birer birer
Masadan eksiliyor dostlar...

Bence doğum günü insanı yaşlandırıyor kutlamak o anını hatırlatıyor. Kesinlikle.
istanbulkart turnikeleri kutluyor.

doğum günün kutlu olsun.