bugün

ben zaten sevmiyorum öyle doğum günü kutlaması filan ya :(
her günün yalnızlık içinde geçmesi bir yerden sonra sıradanlaştığı için böyle özel günlerle nasıl bir durumda olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. buruk yaşamlarınızın başlangıçlarının yıl dönümlerini kutlama arzusu, yaşanılan durumun öne çıkan en içler acısı belirtisidir. kaynak ben.
Geçen sene hayatımın en berbat, en yalnız, en ağlamaklı doğum gününü geçirmiştim. O hayal kırıklığımı unutamayacağım. Umarım bu mart bana özel bir gün yaşatır. Umarım.
Kasım ayını sevmem, aptal gibi hep farklı beklentiler içine girerim.
Sanki madalya verecekler yeni bir yaşa girdiğim için.
Ya da altıma bir araba, bir ev, bir aşk, mutlu bir tablo ile karşılaşacağım, olağanüstü şeyler.

Yalnız değilim arkadaşlarım var, onlarla soytarılıklar yaparız birbirimize eğlenmenin ve bir arada olmanın birçok yolu var ama insanın aklına anlatamadıkları gelmesin yeter ki.

insanların doğum günlerini kutlamak konusunda hassasım, kimseye kıyamam. siz bakmayın bu bana has bir salaklık.
anlam ve asalet yüklü bir yalnızlık türü. evime 20 metre kadar uzaklıktaki pastahaneden * aldığım pastam, kahvem ve ben.
vayy be ne çabuk 20 gün geçmiş üzerinden..
O günün doğum günümün olduğunu bana anneannemin hatırlattığı günleri bilirim. Nerede olursam olayım istisnasız her doğum günümde Arayıp kutlar ve içimden lan bugün 21 ocaktı dimi derim. Kendi doğum günümü unutmuşumdur. O derece umursamadığım bir günden ibaret işte doğum günü.

Doğum günlerimde yalnız olurum ama birileriyle Kutlamak isteseydim yalnız kalmayacağımı bildiğimden şikayet etmediğim yalnızlıktır. Birilerinin bana doğum günümde iyiki doğdun demesi ilgimi çekmiyor. Zaten herkes herkese diyor ve çok sıradan.

Asıl önemli olan şey özel bir günde değil, sıradan bir günde sana iyiki varsın diyen birilerinin olması hayatında. Bu sözcüğü birilerine dedirtebilmiş olman gerek. Sen iyiki varsın demeliler. iyi ki...

Bunu başaramadıysan doğum günü partilerinde etrafındaki sahte gülüşlerle kendini kandırırsın sadece...
4 yıldır hakimiyetini süren itici duygudur. insanın kendisiyle aynı gün doğan bir kardeşi olduğu halde doğum gününün kutlanılmaması çekilir gibi değil.
Umrumda olmayan yalnızlıktır.

Biri bana d.g.k.o dese ne olur demese ne olur?
benim sadık dostum osm'ler sayesinde hiç yaşamadığım yalnızlık.sonra akbil bastıkça doğum günümü kutluyor. tüm günüm yollarda geçiyor. her desfasında "doğum gününüz kutlu olsun " diyor.
Zor bir yalnızlıktır.
Düşünsene doğum günün ve bunu Turkcell ve iş bankası dışında kimse kutlanıyor.
Heralde kafamı kuma gömer gün bitene kadar çıkarmazdım.
Ayrıca Arkadaşsızlıktan kaynaklanabilen bir durumdur.
genelde doğum günümü insanlarla paylaşmadığım için sakin geçer, doğum günlerim.
tanıdık birini gördüğümde doğum günümü kutlar diye yolumu değiştiriyorum.evet.
Gönüller bir olsun kardeşim. Takma kafana.
Kardes inanamiyorum, ikizlersin.
Doğum günün kutlu olsun burcdaşim. korkma bizim yalniz olma ihtimalimiz yok.
Edit:imla.
gözün istemeden telefonun tarihine takılır, sonra pek içten olmasa da bir mesaj ya da arama, belki bir poke ararsın bildirim çubuğunda. unutulduğun şarkılar gelir aklına, bir de teoman, eğer dert yanmaya başlarsan müslümle kapanır gecen.

bugün benim doğum günüm, kelimeler büyüyor ağzımda. bildiğim bütün hayatlar, paramparça.