bugün

Çok yakın çevre, aile hariç tutarak doğum günü kutlamalarının en samimiyetsiz ortamlar olduğunu düşünüyorum.

Normalde çok da muhabbeti olmayan herkesi çağırıp, ergence hareketlerle gizli hazırlıklar, sürpriz zırvaları, sırf gelmedi demesinler diye gelen, aslında çok da arkadaş sayılmayan tipler, doğum günü kutlanan insanın, ayıp olmasın diye şaşırmış numaraları yapması, mutlu görünme çabası, herkese zoraki tebessümlerle dönmesi, gelenlerin kasıntı hareketleri, o an popüler olan doğum günü insanına, herkesten daha fazla mutluymuş gibi görünme davranışları, ortamdan geri kalmamak için her lafa atlayan tiplere tahammül etmek, falan filan..

Zaten popüler olmayan, içine kapanık erkeklerin/kızların partisi kutlaması yapılmaz, unutulur veya hiç kimse sürpriz hazırlığı yapmaz. Genelde ilgi çekenler parlatılır.

Velhasıl kelam, gıcık oluyorum ben dünyaya.
sadece bir merhabaniz olan insanların kutladiklari durum . Hele bir de öyle samimi mesajlar gelir ki. Anlamsız. Gereksiz. Aile ve yakın arkadaş dışında kimse kimsenin doğum gününü kutlamamali. Hele o doğum günü diye ayarlanan ortam nedir ya. Yaşlanıyoruz , ölüme yaklaşıyoruz neyin mutluluğu. Biz insanlara özel gün bahanesi olsun.
ben de hic sevmem. hatta oyle ki samimiyetsiz mesajlar gelmesin diye facebook u dogum gunumu gostermeyecek sekilde ayarladim.
sözlüklerde çokça göze çarpar.

nick altlarında biri yazar, ondan sonra diğerleri seri şekilde kutlarlar.

ulan şu sözlükte 9 yaş günü geçirdim bir kutlayan olmadı be.

burası ne kadar ılık amca...bizim hiç mumumuz olmadı.
Ayy gotum.
doğum günü asla samimiyetsizlik değildir. aile ile kutlanan doğum günleri gayet samimidir. en sevdiğiniz bir arkadaşınızı çağırırsınız adam gibi kutlarsınız. saçma salak kalabalık partilerden iyi olur.