bugün

(bkz: zorunlu seçmeli ders)
kendisini insanlıktan muaf veya insanlığı dikte edebilecek evsafta addeden bazı eşhastan gelebilecek ayrımcı bir öneri.
BU Dersin ilk konusu yediğin kaba sıçmamak olmalıdır.
müfredata bir an önce girmesini ve haftalık ders saatinin minumum 10 saat olmasını temenni ettiğim derstir.
(bkz: kime göre doğu)
(bkz: Elazığ)
(bkz: Erzurum)
(bkz: kars)
(bkz: Ardahan) sözlük yazarlarının harita ve türkiye gerçeklerinden bir haber olduğunu gösteren başlık yukarda ayrıca yukarıda yazdığım illerin her birinde terör sıfıra yakındır.
ilk önce o kişiler mağaralarından teker teker çıkartılmalıdır.
sadece öğrencilere değil, ebeveynlerine de verilmesi gereken derstir.
(bkz: hayvanların insanlık ile ilgili entry girmesi)
klavye delikanlılarının hayallerinden biridir.

lan çakal sürüsü, siz kimsiniz de bana insanlık dersi vereceksiniz.

insanlık dediğiniz kendini herkesten üstün görmek mi?

insanlık dediğiniz açlığı, yoksulluğu, işsizliği bırakıp
diğerlerine saldırmak mı?

insanlık dediğiniz sizin gibi düşünmeyene küfür etmek mi?

yemişim öyle insanlığınızı.

doğu dediğiniz yer, sizin bu topraklara girdiğiniz yer.

doğu dediğiniz yer, sadece aşağıladığınız kürtlerden ve ermenilerden oluşmayan yer.

zamanında medeniyetin dünyaya yayıldığı yer.

şimdi kalkmış üç beş tane kendini bilmez ergen insdanlık dersi verecekmiş.
sadece hadi oradan demek lazım sizin gibilere.
öyle bir başlık olmuş ki sanki doğuda yaşayanlar doğulular insanlıktan nasibini almamış kimseler. sanki doğuluların hepsi pkklı ya da vatan düşmanı. evet herkese eğitim gerekiyor, doğuya daha fazla gerekiyor belki de ama bunu insanlık dersi adında yaftalamak yakışıksız, özellikle sen doğuyu görmediysen, hiçbir şeyden yeterince haberin yokken aklından bir şeyler kuruyorsun demektir.
evet bilinçlendirmek gerekiyor, ama nasıl? bazı şeyleri detaylıca anlatarak, zaten öğretmenler derslerinden biraz daha fazlasını yapabilseler, bir kaç insan kendiliğinden gerçeği görecek, giderek daha fazla insana ulaşılacak.
ama unutmamak gerekir ki, ne olursa cahillikten olur, ilkokul mezunu kıza dedesinin zamanında yaşadığı bir olay anlatılırsa kin gütmeye başlar, zamanında jitem'in yaptıklarını da unutmamak gerekir.
herşeyden önce eğitim evet ama insanlık dersi değil.
güncel Önemli Başlıklar