bugün

O kadar guzel bir kacis noktasidir ki kendiyle ilgili ne kadar egri bugru, sacma, dogmatik, fundamentalist ve cag disi sey varsa bosverip batiya hakaret etmeye yarar.

Ahlaksizliktan dem vuran herhangi bir dogu toplumu hic ahlak nedir sormamistir, bu konuda kendini gelistirmemistir, ahlak felsefesi konusunda hemen hicbir calismasi olmamistir.

Varsa yoksa gelenek gorenek, toreler, iptidai dusunce sistemleri, inanislar...

Ancak bu toplumlarda olanlara baktiginizda kazin ayagi hic oyle degildir.

Ensest bilinenin aksine asiri yaygindir veya en azindan dusunce asamasindadir,

Homoseksuellik tabu olarak goruldugunden gizliden tezahur eder,

Muzur nesriyat yasaktir ama en muhafazakar cografyalarda en cok ragbet gorendir,

Alkol dinsel siyasette buyuk yer tutar; bastaki politikacisindan sokaktaki zuppesine dinden prim yapmaca varsa kesinlikle kullanilir ancak ne hikmetse hayirli cumalarla baslayan tweetler "yikilsin istanbuuuull @reina (istanbul) w/48 others" diye biter...

Batinin ahlaksizligi o kadar guzel bir kacistir ki dogu toplumu icin, batiliya bok attiktan sonra ahlak konusunda bir yuku kalmaz adamin.

Cunku her ne yapiyorsa suc batilidadir, ona ne? Yapmasalarmis.

Yahu sanki nefis yok, istek yok, insanlik yok. Cinsel suclari tenzih ederek soylemek gerekirse biriyle cinselligi yasamak, icki icmek, dansetmek vesairi hepsi insancadir ve insanlik icindir.

Dogu toplumunun ahlak abideleri de bilir bunlari ancak soyleyemezler. Dolayisiyla da ihaleyi kilitleyecek biri kalir.

Kim?

Tabii ki ahlaksiz hristiyan toplumu! Batililar!

Zaten osmanlimizi da icimize soktuklari kadinlarla cokertenler onlar degil miydi sanki?!! 1

Dogu toplumunun batinin ahlaksizligi fetisi dedigimiz sey, temelde, ota boka gundeme getirilen, kendini kandirmanin en guzel ornegidir.
batı'nın ideal ahlakı ile islam'ın ideal ahlakının kıyasında islamın ahlakının üstün çıkmasıdır son tahlilde.
ahlak ve değerler sistemi kafada olup biten bir şey esasen. islam nesnel ahlak koyar ortaya. batının gelişmişliği ile birlikte ahlak konusunda da üstün olmalılar tarzında hayran yaklaşım da gözleri kör edebiliyor. ahlak doğaya anlam yüklemektir. bilimsel bir ahlak olmaz. insan içkiye zinaya düşkündür ama bunlar toplumsal fesada yol açan şeylerdir. insanda bunlar yokmuşçasına değil toplumda yaygın olmasının zararlar doğuracağına yönelik yasaklama var. yoksa zinayı içkiyi bir topluluk içinde kimse bitiremez tam olarak. işin esprisi de orada. ahiret ile girift düşünmeden yani sistemli bakmadan bu ahlak farkı çözülmez. islam dünyaya aşırı düşkünlüğü yasaklıyor ve huzurun asıl kalpte ortaya çıkacağını söylüyor ki yaşayan bilir bunu. yaşamayan bilmez. içkinin zevkini ben bilemiyorsam sen de belki bunu bilemiyorsun. bu sebeple batıcılığı yüceltmek dünyevi zevkleri yüceltmektir. öyle basitçe bir doyum değil tek dünya zevkine bakmalı bakışı ve zevkler ertelenmeli bakışı bu. tekrar söylüyorum huzur ve mutluluk ahlak gibi soyut kavramlarda bilimsel ahlak gibi algılanan batı değerleri tek ölçüt olamaz, olmamalı. dolayısıyla bu konuda karşı refleks geliştirilmesi de gayet tabidir. batı her şeyiyle üstün diye iman eden de öyle iman etsin kendince. ama değil işte. yıllarca kemalizm üniversiteleri bilimsel bir atılım yapamadılar ama batı'nın ahlakının bu ülkeye yerleşmesini de sağladılar sağ olsunlar.

ingilterede küçük yaşta anne olan alkolik kızları falan örnek verip biz de böyle olmayalım demek hataysa yanıldı içindesiniz. ingiltere dayağı serbest bıraktı bu mevzu yüzünden. bu sadece örnek. bizim toplum da arada kalmış bir toplum. ben kıyasımı ideal islama göre yapıyorum. ideal batı tasavvuru da tatlı kendi içinde ama dünyanın geneline bakarsak isveç çok tatlı görünüyor bir yandan da başka ülkelere silah satıyor. batı hala dünyayı bir pazar olarak görüp sömürüyor ve refah içinde diğer tarafta açlıktan ölenler var. ortalarda ise insan hakları, hümanizm ve saire birçok güzel kavram dolanıyor ama uygulamada kendi içlerinde öyle olsa da her zaman bu global anlamda aynı sonucu vermiyor.

ne yaparsan yap doğulu bir türksün nihayetinde hem. ben doğululuktan şeref duyuyorum eksik ve fazlasıyla. istanbul hala en az suç işlenen metropollerden dünya da. islamın bunda hiç katkısı yok diyen adil olmaz. intihar oranlarında eski demir perde ülkeleri dünyada açık ara önde ve bu insanların manevi gücü yok direnci az ekonomik sıkıntıya direnemiyorlar alkolizm had safhada ve intiharlar oluyor. insan canından söz ediyoruz. bunlar da bildiğimiz batı standartları var şu anda ama refah seviyesi düşük olunca manevi güçte olmayınca bu sonuçlar çıkıyor. ekonomik refah içinde tatlılık başka. türkiye'de manevi güç olmasa o badirelerde daha büyük toplumsal kaoslar olurdu. bitmez bu yazı. biz kolaycılık değil kendimiz olarak bir şeyler olmak isteyeniz, o kadar. ve tercih meselesi.