bugün

2014 senesinde erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasıyla otorite boşluğuna düşen akp'nin farklı kitlelere hitap eden tabanını yitirmesi sonucu merkez sağın tekrardan siyaset arenasına dönen dyp'ye yönelmesiyle oluşabilecek durumdur.

tansu çiller'in genel başkan olduğu bir dyp 2015'te sandıklardan gümbür gümbür çıkabilecektir. hem böylece bizde uzun bir aradan sonra tansu çiller'e olan hasretimizi gidermiş oluruz.

gafları, konuşmaları ve hareketleriyle ilk kadın başbakanımız sayın tansu çiller'i özlemle anıyoruz. keşke bugün de iktidar olsa. hiç değilse gaflarıyla siyasetimizi renklendirirdi.

eyy kıratın süvarisi, türkiyenin biricik bacısı, siyasete geri dön, geriii!!!!!!
bu kadar kısa sürede zor görünse de elbette mümkündür. akp den kaçanlar ve merkez sağın ağır topları çiller veya mumcu gibi bir lider etrafında birleşirlerse ve sert muhalefetlere başlarlarsa neden olmasın.
kardak kahramanimiz iktidar olamasa da saglam cogunluk yakalayacagi gercektir.
Dün gece bu entryi girdikten bir müddet sonra uyudum. Rüyamda da doğru yolun mitinglerini gördüm. Çiller türkiyeyi düze çıkaracağız diye bağırıyordu. Her yer kıratlı bayraklarla doluydu. Yazının etkisinde kalmış bir rüya oldu herhalde. Sabah uyandığımda rüya ile ilgili aklımda kalanlar bunlar. Hayır olsun.
(bkz: şahlan kır atım şahlan)

Edit: işbu entrynin edit kısmı kırk karakteri aşmak suretiyle girilmiştir.
dört gözle ve büyük bir özlemle beklediğimiz tablodur. tansu bacı gelsin ve ülkeyi düzeltsin. nasıl olsa zamanında terörle iyi mücadele ettiydi. tamam ekonominin içine etti belki ama terörle de koşulsuz şartsız mücadele ettiydi şimdi allah için.

hem en kötü ihtimal ana haber bültenlerinde değişik bir yüz görmüş oluruz. arada bir gafları maflarıyla yüzümüzü de güldürür. bence gelsin lan! ne güzel, siyasetimiz renklenir. doğru yol'un flamalarını, bayraklarını bile özledim.
Terörle mücadelede başarı sağlayan Tansu Çiller değil efsane komutan osman Pamukoğlu'nun askeri Dehasıdır. Ama ne hikmetse sanki Tansu Çiller gidip savaşmış zannediliyor. Ayrıca osman Pamukoğlu'nun iran kampına baskınını engellenen kişi de süleyman Demireldir.

(bkz: tek yol tek Umut HEPAR)
(bkz: osman Pamukoğlu nun ikinci Atatürk olması)