bugün

Doğru insani bulmak sabir gerektiren patikalı yollardan geçmeyi gerektirir.Ben göze alamıyorum dostum kendim doğru insan oluyum hem daha kestirme yollarım var.
Benim bir türlü yapamadığım eylem.
Nerede yanlış olanı varsa gidip buluyorum onları mıknatıs gibi.
Doğru insanı bulduğunuz da benide çağırın lan.
bi bakayım neye benziyormuş, merak ediyor insan.
(bkz: ted mosby)*
teslim olmaktır, hayata ve aşka...

eski günlüklerimi buldum bu akşam. ve hayatımın en üzücü olayını yaşadıktan sonra, abimin bana yazdığı mektubu... Mektubu açıp okumaya cesaret edemedim. Üzüleceğimi biliyordum çünkü.

O sırada sevgilimle konuşuyordum ve ona da bahsettim bu durumdan. Abimin yazdıklarının beni ne kadar üzdüğünü ve aradan yıllar geçmesine rağmen, hala her cümlesinin aklımda olduğunu...

Sevgilim bana öyle şeyler söyledi ki, tutamadım kendimi; gözlerim doldu, cevap bile veremedim. Hayatımdaki varlığı için teşekkür bile edemeden kapatmak zorunda kaldım telefonu. Ağlıyordum...

Bu yazıyı hiçbir zaman okuyamayacak ve varlığından bile haberdar olmayacak ama kendim için yazmak istedim bu satırları.

Hani bir şarkıda diyor ya; "Gelir ve ortaya yerleşir aşk..." onu sevmek kolay olmadı benim için. Tüm acıları unutup onu sevebilmek. Yine diyor ya bir şarkıda; "Aşık olmak kısmetmiş yar, sana..."
Doğru insan olmakla mümkün olduğunu düşünüyorum... Like attracts like...
artık bir hayaldir. hayatım boyunca hep aradım, bulduğumu sandım, yanıldım.
Bulmak aramanın sonucudur. önce aramayı öğrenmek gerek sonrası gelir zaten.
Dogru insan olmaktan geçen ince yol. Sen sen olursan o seni bulur.
genellikle doğru insan aşık olunan insan olmayabilir. aşık olduğunuz kız tamamen zıttınız olabilir ama aşıksınızdır işte...
(bkz: doğru insan olmak)
Buldugumu sandim aldanmisim. Tam 7 yillik birliktelikten sonra aldatti. Yapmaz demeyin. Yapmaz dedigim ne varsa yapti.
henüz bulamadığımdır. herkes gibi ben de şuan nerelerde, napıyor diye merak ediyorum.
Bulunur. Ama başkası kapar bulmak ile kapmak bambaşka şeylerdir.
Kesin bulursunuz. Milyarlarca insanın içinde karşına nasıl çıkacaksa.

Arayıp arayıp bir sonuca varamadığımız saçma bir durumdur. Bu süreçte de saçma sapan acılar yaşarız.
hayatımızdaki en büyük gayelerden biri olmalıdır. Bana göre, bir çok kişiyle gönül eglendirmek dogru insanı bulmanıza engel olur. sevdiginiz duyguları sıradanlaştırır köreltir.
Ama dogru kişiyi ilişki yaşayarak bulabilirsiniz. Bu işte bir tezatlık var.
O yüzden koy göte.
saatlerce kaybettiğim anahtarı arıyorum. hele birde doğru insanı bulmak ha? onu bulmak baya baya zaman aldı benden ve hala zaman alıyor ve sıkıcı hale bürünüyor. nerdesin lan doğru insan? tamam iyi saklanıyorsun. çık artık ortaya.
Doğruyu arayan insan doğrudur desek: Yani doğru olup doğruyu arayanı bulmak, sonuca götürebilir.
Çünkü zaten aranıyordur. o zaman bulmak artık aranmak olur.
ihtimaller, ihtimaller...
doğru insanı bulmak yoktur.
doğru insan olmak vardır.
herkesin bahsettiği hunharca aradığı meçhul sahıs. arayanını çok gördümde bulanını daha göremedim.
doğru insan olayının ne olduğunu çözebilsem, bulup bulamadığımı anlayacağım. Hayattaki en zor şeylerden biri sanırım. Birini buluyosun, sonra benım aklıma geliyor, acaba öbürü müydü doğru olanı diye? sanırım cok sevememekten kaynaklanıyor bunlar hep, oracle mantığı işte napıcan.
Bazen birlesmek için yetmez.

(bkz: yanlış zaman doğru insan)
aramayla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır lafının cuk oturduğu eylem.
gerçekten bulan var mıdır diye düşündüren hede.
doğru yerde aramaya bağlıdır.