bugün

inşaat sektöründeki kriz nedeniyle velilerden gelen paraların metal yapı'ya aktarılmasının akabinde batışa geçen kurumdur.

veliler okul ücretini tıkır tıkır ödese de öğretmenler maaşlarını alamamaktadır.

önce %30'unu sonra önceki maaşları ödemekle başlayan durum hiç maaş vermemeye kadar gelmiştir.

iflas etse dahi öğretmenler kim bilir ne zaman tazminatlarını alabilecekler bu ülkede.
Batış. Batış.
Ticarethane.
sanırsın eğitim kurumu değil dolandırıcılık yuvası.
(bkz: ömer salçaklıoğlu) tarafından 65 bin öğrenci ve 15.000 çalışanla bu kurum baskıyla alınmıştır ve 6 ay sonra maaş verilmemeye başlanmıştır. okulun kaynakları bu şahsın kendi inşaat firmalarına aktarılmış ve okul zor duruma düşünce de okulun öğrencilerini devlet okullarına dağıtma kararı almıştır. zaten 45 olan sınıf mevcutları 60 okmuştur herhalde ( rakamı sallıyorum). velilerin alacakları da ödenmemiştir haliyle ve ardından da genelde çıkarılmış özel okullara icra takibi yapılamaz kararı alınmıştır. şimdi olacaklar belli, kayyum ve badem bıyıklılar gelir. akabinde ise kurum din kurumu olur.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması

http://www.enbursa.com/ha...eji-aciklamasi-97462.html
sene de öğrenci başına 30 bin almasına rağmen batan okul.

eğer devlet yardım ederse, hakkımı helal etmiyorum. Zengin çocukları yerine fakir çocukların okullarına yardım edin lan.
nasıl battı anlaşılır gibi değil.
itü vasıtasıyla devletin yardım edip 800 milyon tl gömdüğü iddaa edilen ölü yatırım.
Yani aylar öncesinden burada entryler girilmiş. internette ufak bir araştırma yapan bir seneyi aşkındır bu sorunların olduğunu görecektir. Benim anlamadığım velilerin nasıl buraya güvenip para yatırdığı. Yani bir sürü bahçeşehir, boğaziçi, bil gibi ve daha sayamadığım onlarca özel okul alternatifi varken neden göz göre göre batan bir yeri tercih ettiler. Yani sadece mahallemde bu vardı diyeyse komik bir bahane. Kurtarılmasına gelince.
Alacak denilen vakfın söylenene göre kendine hayrı yok. Ancak devlet bankasından falan borçla alır. 800 milyon artı borçları. Bu da demektir ki devlet kurtarıyor. Simit sarayına da buna da karşıyım arkadaş. Devlet düzenleme ve denetleme yapmamaktan ötürü sorumludur ama bir şirket battı diye milletin parasıyla zenginin çenesi susun diye iş yapmaz. Yapılan eylemlerde hangi akla hizmetse devlet yöneticilerinin hanımlarına kadar laf ediliyor. Biri dolandırıyor ya da kötü yönetimden iflas ediyor diğeri dolandırılıyor ve komik bir şekilde aylar öncesinden böyle bir durum yaşanacağını sağır sultan bile biliyor. (ki entrylerden de anlıyoruz)
Sonuç olarak devlet sorumludur ama kurtarmak ile yükümlü değildir. Ha, ne yapar. Devletliğini yapar. Uhdesinde yüzlerce şirket bulunan tmsf yoluyla bedelsiz el koyar. Sahipleri hakkında soruşturma açar. Kayyumunu atar. işletilebilecek gibi ise işletir, yok değilse kilit vurup malı mülkü satar borçları kapatır.
Bahsedilene göre öğretmenlerden kaliteli olanları çoktan gemiyi terk etmiş. Diğerleri de umarız daha iyi yerler bulur. Veliler hukuki olarak takipçisi olsun tabi ama devletten yukarıda dediğimden farklı bir şey beklemesi hoş değildir. Bu ülkenin yüzde ellisine yakını asgari ücretle geçinmeye çalışırken (ki bu çoğunun çocuğunun aylık masrafı) gelip mağduriyet edebiyatı yapmasın. Yarı dönem bitmiş zaten. Ya devletin dediği okula geçirirsin ya da gider başka bir koleje daha uygun fiyata kaydedersin. Merak etme, diğer özel okullar çoktan senin için uygun ödeme koşullarını hazırladılar hatta her ihtimale karşı bankalarla senin için kredi anlaşması bile ayarladılar.
Birde unutmadan bu olayı düşününce aklıma geçen halk otobüsünün önünü kesen mercedesli bayan geliyor. Neden acaba? Neyse... Zenginin çenesi züğürdün gündemini meşgul etmesin artık yeter. Son sözüm bu.
Öğrenci, öğretmen ve çalışanlarla birlikte yüzbini aşkın insan bir Simit Saray’ı etmiyor ne yazıl ki. Ve Eğitim özel oldukça bu tür sorunlar yaşanacaktır.
Bence asil sorun arastirma yapmadan gerizekali cocuklarini bu okula yazdiran velilerde. Google’a doga koleji diye yazinca zibilyon tane haber cikiyor. Hic mi arastirmayi akil edemez lan insan ? Inanilir gibi degil.
batmış özel eğitim (!) kurumudur.

eğitim anayasal güvence altındaki özel bir haktır. bunun özeli olması zaten başlı başına saçma.
Yazık. Açıklamada Devlet bankalarına teşekkür ediliyor. Çiftçinin, normal vatandaşın borcuna gelince öttüren bu bankalar göz göre göre hata yapan zenginleri kurtarmak için birlik yapıyor. Bunun aracısıda bir devlet kurumu. Bu ülkede parası olan ve olmayanlar vardır evlat... Geri kalan bütün söylemler boş. Utanması gerekenler adına utanıyorum.
(bkz: doğa koleji nin satılması)
ilk okul 1. sınıfa gidecek çcuğun yıllık okuma ücreti 30 bin tldir. kitapları ise 10 bin tl dir.
Para tuzağı yerlerdir. Insanlari en zayıf noktalarindan, yani cocuklarindan vurarak hortumculuk yapan, söz de egitim, öz de vampir kurumlaridir.
30 binse oldukça ucuzmuş. bundan teee kaç sene önce sikindirik bir okula kaç bin lira para verdik. adamlar nasıl kazıklamış bizi sonradan ayıktık.
Kendisiyle münasabetimiz olmuştu bir süre. Öğretmenler için sistem çok kolay her şey hazır geliyor ama bu kadar parayı hak ediyor mu bilemiyorum. Sürekli çalkantılı bir süreç geçiriyor. Kime satıldığı belli değil, kapanın elinde kalıyor. iTÜ ile güçlüyüz mottosuyla gitti bir süre şimdi bilgi üni. Satın aldı. Yeni dönemde kime yeniden satılır bilinmez. Ayrıca okul ücreti dışında size yemek, forma,servis ücretini bir güzel kitler ve bir anda 60 binlik olursunuz. Kuzenim doga Kolejinde tam burslu okuyor ve ona rağmen bu seneki masrafı 20 bin TL küsur.
ogretmenler icin hersey kolaydan sonrasini okumadim. doga kolejinde calisanlar uzunca bir sure maaslarini alamayip ciddi sikintilar yasadilar. ancak bilgi universitesinin almasıyla birlikte maaşların duzenli odendigi soyleniyor. siz bir yanda ev kirasi fatura dusunurken diger yanda ders anlatma motovasyonunu saglamanin zorlugunu tahmin edebilir misiniz? ben edemem sahsen. o yuzden bu kolejin eski zamanlarindan beri orada kalmaya devam eden, direnen ogretmenlere daha fazla saygı duymak lazim.
öğretmenleri asgari ücretten düşük maaş alan kurum.