bugün

doyumsuzluğun tavan yaptığı bir hastalıktır. kendinizi durduramazsınız.
bir süre sonra indirilen materyallerin niteliğinden çok mesele sadece indirmek olur. film indirir izlemezsin müzik indirir dinlemezsin sadece indirirsin.
full discography olayına girerseniz yakalanacağınız manyaklık.
bilgisayarı hiç kapatmamak eylemiyle sonuçlanacak eylemdir.taki benim bilgisayarım dört gündür hiç kapanmadı..evet bu hastalıksa bende hastayım. kurtulmak için sınırlı tarifeye geçilebilir.
malesef tedavisi olmayan bir durumdur. aciklayici bir ornekleme gerekirse;

-sabah i$e gidilir ve geceden hazirlanmi$ tum linkler flashget'e, torrentler azureus'a eklenir.
-herhangi bir yerde guvenligi etkinle$tirilmemi$ ag bulunursa laptop ile ve ya portatif bir cihazla dosya indirmeye ba$lanir. (#2734820)
-eve gelindiginde goze kestirilen ve uyumadan once tercihen izlenebilecek dizi, film vs. indirilir.
-uykuya dalmadan evvel yine ertesi sabah icin i$ yerinde indirmek uzere linkler derlenir ve maile yazilir.
-yine uyumadan evvel sabaha kadar hatta ertesi gun boyunca bilgisayar acik kalacaksa indirilecek dosyalar ba$latilir ve uyunur.

(bkz: interneti indirmek)
kablosuz agini sifrelemeyen komsular sayesinde kurulan network koprusuyle her ay bir cd cantasi film arsivlemektir. *
gerçekleştirmek için, torrent, rapget*, emule programlarının iyi bilinmesi gerekir.
bunun gibi birşey oluyor herhalde.

--spoiler--
görsel
--spoiler--
Bir cesit uyusturucu , filmleri , müzikleri indirirsin indirirsin bitmez. CD'leri yakmak ve arsivlemek basli basina bir dert olmustur , yinede bikmaz devam edersiniz.
* * *
ayda en azından 60gb download yapma eylemidir.
Bir süre sonra her çıkan dizi ve filmi indirme ve sonunda çoğunu da izlememe durumuyla sonuçlanan hastalık.
durmadan dizilerin devam etmesi ve amerikan dizilerinin kötüsünü bulamama üzerine benim içinde bulunduğum olay *
daimi nuksetme tehlikesi bulunan psikolojik, pedagojik, andragojik problemler butunudur*.
bu hastaliga yakalanan ki$i elektrikli supurge mantigiyla hareket eder. internette siki$tirilmi$* halde bulunan butun film, oyun, dizi, program artik ne varsa somurmek ister. istemekle kalmaz, somurur. sorsan lazim bile degildir indirdiklerinin buyuk cogunlugu. 1 ayda 500 gb harddisk doldurmak bok yemenin alasidir.
okulun kablosuz ağına kayıtlı olan bilgisayar kullanıcısının, bi süre sonra okula sırf download için gitmesine neden olabilecek bağımlılıktır.
gün boyunca bir sürü saçma sapan forum sitesine üye olup film, şarkı ne bulursa indirmektir. geceler boyunca açık kalan bilgisayar en sonunda * çöker. haydiiii tekrar baştan al hesabı o filmlerin şarkıların hepsi bir daha indirilir. en sonunda bilgisayar cozutur, kişi muradına ermiş olur.
"bilgisayarın belleği doldu, dvd kalmadı laan" dedirten manyaklık. bilgisayar günlerce açık kalır.
(bkz: biri beni durdursun)
adslnin sınırlı olması dolaysiyla yapmayı özlediğim davranış bozukluğu
uygulandığı zaman bilgisayarın ömrü pekte uzun olmaz.
"lan dur hoca şunu da indiriiim, olm bu da güzeldir..." derken o programların arasından mutlaka bir trojan çıkar.
http://smileywashere.blog.../download-manyakligi.html
kısa sürede hardisk dolumuna sebebiyet verir.
(bkz: anne ben manyak oldum)
bir gunde,bilgisayar basinda gecirilen zaman icinde dinlenemeyecek kadar cok sarki indirmekle anlasilan hastalik
internette yarrak bulsa indirecek olan insanlardır. durmadan download yapıp bağlantıyı yavaşlatırlar. ondan sonra ellerinde sağlam bi arşiv olur. ancak bununla yetinmezler, sonra indirdiklerini başkaları da faydalansın diye rapidshare e upload ederler. önce indirirler sonra bindirirler. manyaktırlar..
neredeyse her sınırsız adsl sahibinin düstügü durumdur bilimum paylasım programları ve bilgisayar sürekli acıktır
sınırlı** adsl sahipleri ise ayın 20sine kadar bekleyip kalan download sınırına göre bu gruba katılırlar zira kotayı asmamak gerekir