1. 14.
  Son derece yanlış olan bir eylem, insan hatayı kendinde aramalı belki de o çocuk düzelip anne babasına faydalı olacaktır.
  ... chp pkk kucaginda hopluyor lan
 2. 13.
  anne değilseniz konuşmayın. Sadece çok zor bir durum kişi kendini toplayamıyor.anne dediğin bakar çocuğuna ancak ben ölürsem ona kim bakacak diye düşünür.boş yorum yazmayalım lütfen.
  2 -1 ... wizzy
 3. 12.
  Yakın zamanda 6 aylık hamile bir yakınıma bir ihtimal olabilir dediler. O işe test hile yaptırmadı yani sıvı aldırmak gerekiyor bu da bebeğe zarar verebilir. Sonra cocuk doğdu ve down sendromlu değil. Yanı normal bor cocuk.simdi bu konu cok zor . Ben olsam ne yapardım ilk haftalarda belli olsa aldırırdım tahminen yalnız 6 aylık bir bebege de kıyılmaz. Bir anne kıyamaz. Onu dünyaya getirmem de büyük sorumluluk . Çünkü bir ömür bedenen büyüyen ama kafa olarak büyümeyen bir bebeğiniz olacak. Bakımı ve eğitimi cok ağır. Zencinseniz bir ihtimal ozel hocalar vs. Ilerlemiş kaydedilebilir. Yanı Allah kimseyi evladıyla sınamasın.
  2 -1 ... giden gider
 4. 11.
  aldırma şansı olup da aldırmayan gereksiz duyarcı bencildir. kendi acıma duygusu yüzünden bir inana bir ömür eziyet çektirip dünyaya getirir.

  ulan o çocuk özbakım becerilerini yerine getiremeyeceği bir hayat yaşayacak, ötekileştirilecek.

  neden bir insana bunu reva görüp ille de doğurcam diye tutturursun ki. her şey toz pembe mi sizin hayatınızda.

  aldırılamayacak kadar büyükse en iyi şartları ve hayatı sağlamak için sabah akşam çalışırım o da ayrı konu.
  1 -2 ... silgi yiyen kadin
 5. 10.
  Ömrü boyunca mutsuz olacak bir canlıya hayat vermeme seçeneği. Ebeveyn olarak hayatınız sonlandığında da o çocuğun sorumluluğunu alacak bir sosyal devlet anlayışının olmadığını düşünmek de ayrı bir etken.
  3 ... estrella damm
 6. 9.
  bu çok zor bir karar. ben bu konuda alay edemezdim kimseyle. başlığı açan kişinin kesinlikle böyle düşünmediğini düşünüyorum, trollüyor ama bu bence çok hassas bir konu. bu dünya garip bir dünya. yarın öbür gün o çocuğun hayatı konusunda seçim yapmak zorunda kalırsan bu yazdıklarını hatırlarsın belki. ve böyle bir karar vermek zorunda olsam eşimle, o çocuğu doğurması için ikna etmeye çalışırdım, ne hissederdim bilmiyorum ama. duyarlık bi şey değil ki olm bu. zor seçim. yaşarsan hatırlarsın
  3 -3 ... yikanmak istemeyen cocuk
 7. 8.
  down sendromu hastalık değil genetik farklılıktır. 46 kromozom yerine 47 kromozoma sahip olması aldırmak için geçerli bir sebep değildir. cinayettir kendimce. amaç duyar kasmak değil gerçekleri belirtmek
  5 -3 ... zuzu miu
 8. 7.
  Zor bir karar.
  Böyle bir kararı vermek zorunda kalan anne gözyaşları dökerek, eli titreyerek evrakları imzalamıştı.
  Gözleri "aslında doğurmak istiyorum" der gibiydi. Ya da ben öyle hissettim. O an sadece onun değil benimde içim sızlıyordu.
  Kolay değil hem de hiç kolay verilecek bir karar değil. Kim bilir neleri hesap etti.
  Ve eminim şunu da düşünmüştür
  " bana bir şey olursa ona kim bakacak."
  13 -1 ... zeki muren baligi
 9. 6.
  Cahil cahil konuşmayın, Allah aşkınıza. 2 ayda down sendromu belli olmaz. En erken 2li testte olasık verilebilir ki bu 11-14. Haftalar oluyor.

  Riski yaşayan biri olarak söyleyeyim. ZOR bir karar, düşmanımın başına vermesin böyle bir durum allah.

  Liselilerin diline malzeme olacak bir konu değil, gidin de bilgisayar oyunu filan oynayın siz. Hadi çocuğum.
  17 -2 ... yasak merve
 10. 5.
  Dinen anne karnındaki embriyo, hangi aşamada olursa Olsun, annenin hayatını tehlikeye atmıyorsa aldırılamaz. Haramdır. Cinayettir.
  4 -3 ... serdarsl06