1. 1.
    (bkz: suç ve ceza)'yı okuyan birisinin onaylayacağı cümle.

edit : ulan bir başlık açtık rezil ettiniz yüklenmeyin bana bütün suç raskolun, cezasını ben çekiyorum. hahahahaahah
    7 -21 ... sorunlu insan miknatisi
  2. 2.
    dostoyevski olmasaydı elbette raskolnikov olmazdı ama ismi farklı raskolnikov'ların aramızda yaşadığı ve yaşayacağı gerçeğini değiştirmezdi.
    1 ... gundam
  3. 3.
    raskolnikov evrimin bir ürünüdür; onu dostoyevski yaratmamıştır, o dostoyevski'yi yaratmıştır...
    7 -1 ... tahin ile pekmez
  4. 4.
    doğru önermedir. o kadar kasvetli bir karakteri kolay kolay kimse ortaya çıkaramaz. *
    4 ... anarchitekt
  5. 5.
    doğru bir önermedir.
    reşat nuride olmasa feride olmazdı.
    2 ... kedietzsche
  6. 6.
    değişik bir bakış açısı.
    (bkz: ha siktir)
    biz daha önce neden düşünemedik bunu.
    5 ... ahmediburak
  7. 6.
    çok enteresandır. daha enteresanı dostoyevski'nin babası olmasaydı, dostoyevski de olmayacaktı. hiç düşünememişim bugüne kadar. ne kadar garip di' mi lan?
    5 ... akmai
  8. 7.
    daha temele inersek, suç olmasaydı ceza da olmazdı. Ya da Eminem olmasaydı ceza olmazdı.
    6 -1 ... warum nicht
  9. 8.
    mayakovski olmasaydı nazım olamazdı tadında tümce. tabi burda bir karakterin ortaya çıkışına bir yazarın vesile olması söz konusu. yani karakter yazarın düşünceleri, dışavurumu icabı küllerinden doğuyor.
    fakat şu ilk malum tümcemdeki esinlenme aralığı da mevzudan çıkarıbilir.tabi bu bakış açısına göre her şair, yazar, sanatçı kendsinden yıllar önce yaşamış sanatçılardan esinlenmiştir. ve açıkçası konunun sonu yoktur, sadece bize o esinlenmeleri bulmak düşer.
    1 ... bachelorette
  10. 9.
    kitap okuyan insan söylemi.
    (bkz: adam kitap okuyor beyler)
    3 -2 ... ahmediburak