bugün

görsel

Canlarım ❤
görsel

Kankamla böyleydik, ayrı düştük.
sesinizden bile nasıl olduğunuzu anlayan.

Bir kaç ay konuşmadığınızda bile aynı samimiyeti hissettiğin.

Saatlerce telefonda konuşup, kapatmanın bile zor geldiği.

Ne söylerseniz söyleyin arkanızda duran.

işte kişi veya kişileri bulduğunuzda onlara yapışın ve bırakmayın. Çünkü onlar Hayatınızın yapıtaşı.
sadece kara toprakla olanı gerçektir. gerisi türlü türlü ilişkiler işte *
iki saat boyunca konuşupta doyamadığın kişidir.
En saçma şeylerden bahsetsen bile onunla konuştuğun için bir anlamı olan şeydir.
iki gün konuşmasan merak ettiğindir.
Gülüşmelerinizin odayı doldurup, annenin odana baskın yapmasını sağlayan kişidir.
Kötü günde yanınızda olandır. Eger bir dost edindiyseniz kötü gününüzde ona bir telefon açın bakalım ne tepki verecek. Yardım ederse onun kıymetini hep bilin çünkü bu insanlar ender bulunurlar.
--spoiler--
hiçbir bok bilmeyip sallayıp duran bir sürü tip var.
--spoiler--

birak buse insanlar sadece mucevherlerimizi konussunlar.
Günümüzde kalmayandır. Gerçek dostluğun nasıl birşey olduğunu, dyatlov geçidi vakasında ortaya çıkan günlüklerden öğrenebilirler. Zira o gençlerin başına hiç iyi şeyler gelmese de..
Dürüstlüğüyle ve her zaman varlığıyla huzur ve destek veren yoldaş kardeş.
iyi ki varsın can kardeşim.
Uzakta olsan da adın her yerde.
Gerçek dostlar her zaman olsun.
dost bulucağız arkadaşlar içki değil.
insan, hayvan, bitki ve nesnelerden beklentim. Etnik gruplardan ve özellikle siyasi görüşü kapitalizm olan insanlardan beklemediğim şey.
Zor dostum zor. Var bende bir iki tane ama kaderin cilvesi midir nedir, çevrem şerefsizlerle doluyken dostlarım uzakta.
Iyi günde de en kötü günde de koşulsuz destek görebileceğin birisinin varlığıdır.
Sen hiç birsey istemeden yanı başında buluverirsin.

"Telefonunun acil aramasına kaydettim kendimi, bi çanta bitki çayı vitamin getirdim bunları da hergün mutlaka tüket" diyen annevari olanları dünyalara bedeldir.
Teknolojinin günlük yaşantımızı ve alışkanlıklarımızı iyiden iyiye değiştirdiği yaşadığımız modern zamanlarda, yeniden hatırlanması, tanımlanması, anlaşılması gereken kavramlardan biri de dostluktur.

Bugün dostluk deyince ne anlıyoruz? Dost deyince kimleri, ne sebeple hatırlıyoruz? Dosttan saydığımız kimselerin kaç tanesi gerçekten dost? Bize ne oldu da gerçek dost olmaya, gerçek bir dost bulmaya hasret kaldık. Gönüllerin çözülmeye yüz tutup kişisel çıkarların öne çıktığı bu zamanda, bu soruları kendimize sormamız gerekiyor.

Kolay değildir dostluk. Gönül ister. Dost dostu tanımlar, tarif eder. insanın kim olduğu dostundan belli olur. Dost bir aynadır; hem insana kendisini, hem insanı dış dünyaya gösterir.

Dost, ihtiyacın olduğunda sen istemeden veren, yüzünü ekşitmeden yardımına koşandır; kendi ihtiyacı olduğu halde önce senin ihtiyacını görendir. Yardım ve iyiliklerini başa kakmayan, gözyaşını gözden bile gizli silendir. Buna karşılık senden bir şey istemeyen, sana yük olmamak için derdini, kederini yanında taşımayandır.

Dost vefalıdır, samimidir, sadıktır. Dostunu arar, sorar, özler, hatırını gözetir. Onunla istişare eder, fikrine hürmet gösterir. Dostu ölmüşse bile onu her daim hayır dua ile anar, onun geride bıraktığı aile efradı ile ilgilenir. Mevkii ne kadar yükselişe yükselsin tevazuunu kaybetmez. Dostunun düşmanı ile asla dost olmaz.

Dost dostun kusuruna bakmaz. Huzurunda da gıyabında da dostunun hoşlanmayacağı sözleri söylemez. Varsa eğrisini düzeltmek, dağınıklığını toplamak, halini güzelleştirmek için baş başa iken tatlı dilde ikaz eder dostunu.

Dostlar ağırlık veren, samimiyeti zedeleyen bir teslimiyetten kaçınırlar. Çünkü onlar külfeti terk etmeyince ülfet olmayacağını bilenlerdir.
Dost dediğin senin için kötü olacağını düşündüğü bir durum karşısında seni bile dinlemez gerekirse ağzını yüzünü kırar, bu uğurda her şeyi göze alır ama izin vermez.