bugün

yanlıştır. liseden edindiğim 3 dostum var. kaç yıl geçti ihaneti geçtim kavga bile etmedik.
götlerini yaladığın sürece senden menfaatleri olduğu sürece dost kalırlar. yoksa kötü davranmasan bile kahpelik yaparlar.
Yakınında olduğu sürece dostluk vardır. Gözden ırak gönülden de ırak olur.
insandan dost olmaz.
Dostluğa olan inancın yitirilmesi başa gelebilecek en vahim durumlardandır.

Dost, ekmektir, sudur.
En dar zamanda nefestir.
en mutlu zamanda çığlıktır.
karındaş olmadığınız kardeştir.

eyyy ahura mazda, eyyy zeus, eyy ulu tengri, eyy yüce Allah, dostlarımı bana, beni dostlarıma bağışla.
Çoookk amin.
Bence öyle değil de gerçek hayatta o kadar çok güvenebileceğimiz insan yok bana göre.
önceden inancım vardı ama günümüz menfaat dünyası. kardeşten öte bir arkadaşım vardı yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen kah ağlardık kah gülerdik.

kendisi çocukluk arkadaşımdı 5 senedir felan görüşmüyoruz. pandemiden önce babası gördü gözükmüyorsun oğlumla küsüştünüz mü dedi. amca senin oğlan kendi kendine iletişimi kesti evlenmiş haber bile etmedi dedim şaşırdı ben ona sorarım derdi neymiş diye kızdı.

ha umrumda mı değil konuşmazsa konuşmasın ekmeği mi aşımı vermiyor. iki, üç kez karşılaştık selam verdim göz göze geldik benden kaçtı.

demem o ki dostluk felan hikaye. o çağlar geçti herkes bir menfaat peşinde. etrafımda bir sürü insan vardı oo kral, abi dükkan senin felan diyenler vardı hepsine siktiri çektim kafam rahat sebebi menfaat para için beni sevmeleriydi bu kızlar içinde geçerli.
Dostluk bir para birimidir. değer kaybettikçe gerçek yüzü ortaya çıkar.
güncel Önemli Başlıklar