1. 1.
  dost tarafından aldatılmak, yenildindeği en acı veren kazıklardandır.
  7 ... kısmetsiz
 2. 2.
  en acı veren aldatılma şekli.
  8 ... panapa
 3. 3.
  dostluk edilen canlı türünün çiğ süt içmiş olması münasebetiyle illa ki karşılaşılan umut kırıcı hadise. kimseye sonsuz güven duymamak gerekliliğini hatırlatır deli gönüle.
  11 -1 ... temkinli kedi kerim
 4. 4.
  bir iskambil oyunu. amaç elinizdeki kağıtları rakiplerinize geçirmek suretiyle bitirmektir. dost kazığı denmesindeki amaç, kağıtları istediğiniz rakibe geçirebilmenizdir. hepsi kuzu gibi gözünüzün içine bakar "bana geçirme bana geçirme" diye. sırf o an için oynanabilir, yoksa çok sıkıcıdır.
  12 -1 ... redwinemania
 5. 5.
  acıdır.. aristoo son noktayı koyar bu durumda eydostlarım dost diye bir sey yoktur'
  8 ... illegand
 6. 6.
  cok sık yenılen ancak gelısmıs matematık hesapları ıle hesaplanan durumun adıdır.
  (bkz: no promise)
  1 ... no promise
 7. 7.
  yaşandığı zaman kişiye
  "önünde durduğum bina üstüme yıkıldı" dedirten felsefesi psikolojisi olmayan olsada o anki durumu hiç bir bilime sığdıramayacağımız sırat köprüsünden geçme anı
  6 ... ihan et
 8. 8.
  günümüzde çok alışılagelmiş olan kazık türüdür, başlıcaları en yakın arkadaşınla sevgilin tarafından boynuzlanman uygulamasıdır ki, buna çoğu yürek dayanmaz..
  4 -1 ... jeun turco
 9. 9.
  elde kağıt kalmaması/en az puana sahip olmak gibi amaçlara sahip matrak bir iskambil oyunu. sağ gösterip sol çakmak en güzel taraflarındandır. ittifak kurduğunuz kişiye kartları iteleyebilir veya ondan sağlam kartlar yiyebilirsiniz. daha can alıcısı için (bkz: batak) veya (bkz: ihale)
  2 ... mozambik tavsani
 10. 10.
  bir iskambil oyunu. bu oyunu biraz daha değiştirip erkekli kızlı oynamanız, aranızda konuşmanız, kağıtları bir kişide toplamanız, arkadaşınızı kurtarmak için anlaşmalı olarak arkadaşınızın önüne atmanız acayip zevkli hale getirir oyunu.
  3 ... markasiz