bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    dostluğun yegane kuralının daima gerçekleri söylemek olduğunu belirten ve aynı zamanda da çaktırmadan gerçekler acıdır felsefesini yapıştıran deyim.
    anlayana tabii.
    2 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    gittiğiniz lokantada dostunuzun "bana da bir adana" dediğinde aklınıza gelebilecek atasözü
    6 -4 ... kirmastılı
  3. 3.
    gerçek dostlar seni senden iyi bilip tanıdıkları için, içinde bulunduğunuz duruma sizin bakamadığınız açılardan bakabilir ve daha objektif olabilir. bu nedenle yanlış nerde daha iyi farkederek bizim de görmemizi sağlar. yani acı söyler belki ama ne söylerse doğru söyler...
    2 -1 ... tutunamayanlardan
  4. 4.
    "lan var ya sen çok malsın laa" diye bir gerçek söz konusu olduğunda gerçekleşmemsi gerekn atasözü.
    3 ... arrzu
  5. 5.
    bu atasözü sanki dostlar hep acı söylermiş gibi bir intiba bırakmaktadır. Ama gerçek dostlarla en tatlı şeyler de paylaşılır. Beraber gülünür, beraber ağlanır.
    1 ... meyve
  6. 6.
    öğle yemeği saatinin yaklaşması ve gurultu katsayına binaen. (bkz: dost acılı söyler)
    1 ... mey
  7. 7.
    ortaya acılı söyleyen olursa dostumm die sarılınması gereken he, she, it...
    1 ... jazzbone
  8. 8.
    doğrudur gerçektir. iyliğini isteyen sana polyannacılık oynamaz, gözünü yok yere pembeye boyamaz, senden menfaat beklemez...
    2 ... karpuzkabugu
  9. 9.
    söylemese de hal ve tavırlarından anlaşılan durumdur. gerçek her zaman gerçektir, asla gizli kalamaz.
    2 ... imper
  10. 10.
    xxx-ben çıkıyorum birşey istiyormusun dışardan?
    qqq-bana bi oralet söyle..
    dost-bana da turşu.. acı olsun..
    xxx-yine acı söledin.
    (bkz: iğrenç espiriler)
    1 ... sokratesinsavunmasi