1. 1.
    (bkz: the picture of dorian gray)
    ... uludagsozluk
  2. 2.
    Sevdiklerim arasında her zaman farklı bir yeri olan kesinlikle okunmasını düşündüğüm bir eser hazır okumuşken yazarın(Oscar Wilde) hayatına bir göz atın derim.
    ... otomatikkportakal
  3. 3.
    Dorian Grey'in portresi kitapta bence en önemli unsur ironidir.Kitap iyilik ve kötülük arasındaki bağlantıyı-ki bu da güzellik ve çirkinlikle bağlatılıdır- bize gösterir.Kitapta dorian'nın portresinin adım adım çirkinleştiğini ki bunun da onun iyi biri olmamasıyla bağdaştırabiliriz.Açıklayacak olursak,Dorian bir insanın iyi olup olmamasını onun güzellik ve çirkinliğine bağlıyor fakat güzelliğin içselliğini özümseyemiyor bu yüzden de portresi çirkinleşiyor.Ayrıca Wilde'ın saf diyalektiğinin en hat safa da ve net işlediği kitabıdır.
    ... negrx
  4. 4.
    suret ve siret arasındaki alakaya değinen bir telif eser.
    1 ... cunku ask yazilgandir
  5. 5.
    günlük yaşantıya dair aforizmaları bir hikaye üzerinden okuyucuya aktarmayı başarmış, betimsel ifadelere doyacağınız bir oscar wilde yapıtı.
    2 -1 ... hapsurup
  6. 6.
    ingilizcesini okumuştum lisede, çeviri ödevi verilmişti sanırım. güzel bir roman.

kitabın aslı: (bkz: the picture of dorian gray) aynı zamanda filmi de çekilmiş.
    1 ... kazangap
  7. 7.
    Oscar wilde’ın Tek romanıdır.
    Okunması kesinlikle tavsiye edilir.
    1 ... tursusu kurulmus kiz
  8. 8.
    Portre diil romandır. Böyle cayilliklere tahammülüm gerçekten yok.
    3 ... alyssum
  9. 9.
    lord henry gibi bir karakteri zihnime kazandırıp idolüm yapmış güzel eser.
    1 ... caranthir
  10. 10.
    sanki bugünün instagram insanları için yazılmıştır * yalnız portleriniz yaşarken siz öleceksiniz beyler bayanlar *
    2 ... tuiran kouma