bugün

önümüzdeki hafta tbmm'nin çalışma günlerinde akp'li milletvekillerinin oyları ile reddedilecek önerge.

"askerler neden donarak şehit oldu, donmalarının sebebi neydi, ihmal var mı araştırılsın..."

reddedildi...

at fava bekle.
Akp red eder onu biliyoruz da mhp kiviracak mi yine onu merak ediyorum.
adalet yok, kalkınma hiç yok. sadece sarayda beyaz çaylı zengin yobaz partisi var.
mhp önerge verir sonra komisyon kurulmasını reddeder.
3-5 memet öldü diye meclis toplanmaz diyen zihniyet yine işlerse şaşırmamak lazım ki gayet normal bir durum olur.
Hem askerlik yan gelip yatma yeri değil (!) Değil mi?
(bkz: #40484925) tam da öngördüğümüz gibi olmuştur.
donarak şehit olan askerlerimiz ile ilgili iyi parti(lütfü türkkan) tarafından tbmm'ye araştırma önergesi verilmiş, önerge tbmm genelkurulunda akp'li milletvekillerinin oyları ile reddedilmiştir.

akp'lilerin reddetmesi yetmiyor aslında.
mhp grubu da bu önergeye çekimser kaldığı için akp'lilerin red oyları yetmiş ve "donarak şehit olan askerlerimizin ölümleri araştırılsın" önergesi tbmm'de reddedilmiştir.

hadi kına yakın şimdi akepeliler.
havalimanı açtınız, sevinin...

kaynak:
http://www.yenicaggazetes...-mhp-cekimser-210623h.htm
Her aileden bir oyla meclise soktuğunuz hdp liler ilk red oyunu basacaktır zaten. Birde kemalist geçiniyorsunuz ya ata kalksa gelse yüzünüze tükürürdü be. Bir askeri sehit oldu diye Menemen i yakan adamın partisi teröristleri meclise sokmak için g*tünü yırtar duruma geldi işin dahada komik kısmı atatürkçü geçinenler hâlâ chp yi destekliyor. Tek kelimeyle komedi.
Edit: Hemen eksileyin tabi.
Yıllarca şehitler ve terör üzerinden prim yapmış mhp'nin geldiği son noktayı gözler önüne seren soru önergesi.

Bu hesabı nasıl vereceksiniz lan!
Tek kişinin düşüncesi diyerek konuyu mantıkla ele alabilirsiniz ama şahsi düşüncem bunların hepsi böyle.

görsel

https://youtu.be/pCBOnbQFBQ4
2 saatlik nöbeti donmamak için gecede dört parça halinde tuttuğum zamanlar geliyor aklıma. üzücü gerçekten.
" iktidarı zorda bırakmak için kendilerini donduran askerler için verilen önerge reddedildi"
Başlığın doğrusu bu şekilde olmalıydı.
nedenini dedelere sormak gereken meseledir..

mehmetçik ve vatan,millet, sakarya edebiyatının en hasını yapanların olduğu coğrafyadandır kendisi malumunuz..
adamlar araştırma önergelerine tümden karşı. ben bir tanesini kabul ettiklerini hatırlamıyorum ki. onlar da biliyor tabi araştırılsa yine kendi sorumluluğunda olan hatalar çıkacak. en kötüsü halk bu reddetmeleri görmüyor. görmezden geliyor. ve yine oy veriyor.

mhp den söz etmiyorum zaten. as takıma laf etmek varken paf takıma laf edilmez.
Vehamettir.

Günümüzde, millet mars' a toplu konut inşaatlarını konuşurken, soğuktan ölmek nedir, teçhizat yok mudur, gocuk yok mudur, hayvan gibi postal yok mudur?
Deve tüyü, ayı tüyü her ne zıkkımsa battaniye de mi yoktur?
Eksi bilmem kaç derece soğukta, insan denen varlık ne kadar dışarda kalabilir, bunu bilen de mi yoktur?

Bunları merak etmiyor Musunuz?!
Evladınız yok mu?!
Vicdanınız çokoprens almaya mı gitti?!
Başınızı yastığa Nasıl koyuyorsunuz?!
Üşümüyor musunuz heeee, hiç üşümediniz mi?!

Bu içler acısı facia, bir Avrupa ülkesinde olsaydı, başta milli savunma bakanlığı, genel kurmay başkanlığı ve daha birçok kurumda yer yerinden oynamıştı!
Görmezden gelmek, örtbas etmek çok ama çok korkutucu !
Heyhat!
şaşırtmıştır.

ben mhp için "önce önerge verip, komisyonu reddeder"e basmıştım parayı. yanılttı.

hdp ile beraber hareket ederek çekimser kalmış bahçeli.
pek o sırada chp napıyormuş, pipisiyle mi oynuyor afedersin?
akp red
mhp hdp çekimser
teklifi veren iyi parti
chp?
Tengirin bu öngörüsü yerinde bence,adamı kınamayın.Olabilme olasılığı yüksek durum.
(bkz: kimler kimlerle beraber)
aksi olsaydı haber değeri taşırdı

örneğin akabenin görevi ülkeyi borçlandırmak

askerin görevi ölmek gibi.

çocuklarını ve damadını askere yollamak için

40 fırıldak çevir, millete de çocuğunu askere gönder

demek gibi.
Nedeni (reddin) merak konusudur.