1. 1.
    ne nerede ucuz, nerde ne var beleşe her şeyi bilirler.Her türlü kampanya ve promosyonu takip edip vole vurmaya calısırlar.Aynı ölücüler forumda ikinci el sayfalarında aktif faaliyet gösterip satıcının malını fiyat/performans olarak kötüleyip ucuzu kapatmaya calısırlar.beleş mezar bulsa girecek tiplerdir.
    20 -1 ... heredot1923
  2. 2.
    Hopi uygulamasında 25 tl lik hediye çekine alt limit getirmeyi başarmışlardır. 67 tane kod aldığını iddia eden var Ama ne kadar doğru bilemiyorum. O kadar telefon numarası bulmak zor olsa gerek.

1,5 yıl sonra gelen edit: kampanya alt limitsiz 25 tl hediye çeki vermekteydi. bu hediye çekleri boyner, ykm vs gibi alışveriş sitelerinde kullanılıyordu ve yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon adetle sınırlıydı. sonrasında 25/100 gibi bir alt limit getirildi.
    5 ... sinjaap
  3. 3.
    ekşideki başlığın mevzubahsi geçen sitede, popüler konu haline geldiği forumdur.

şimdi oraya üyeyim ama burada diyeceklerimi orada söylersem muhtemelen sınırsız uçururlar, gerek yok.

şöyle bir kafaları var mesela, adamın birisi aliexpres.com dan nasıl alışveriş yapılır tarzında rehber amaçlı başlık açmış, buraya kadar her şey güzel. adam daha sonra isyan etti 2 dolarlık ekran koruyucusu için satıcıya dispute açan, hatta işi daha da ileriye götürüp adamlara küfür eden orospu çocukları* olduğunu söyledi. ben de dayanamayıp ne kadar çok çingene varmış dedikten sonra 3 gün ceza yedim. elemanlar bildiğin hasta ruhlu resmen amk.

bu yavşaklar 50 dolarlık aleti oldu da firma bir hata yaptı da 50 liraya koyduysa ve sipariş ettilerse ki bu ibneler hata olduklarından adları kadar eminler, gelmezse şöyle yaparım böyle yaparım diye sağda solda kafa sikmeye başlıyorlar. empati özürlü beynini siktimin piksel ölücüleri. monitördeki piksel ölüsünün reeldeki tezahürü bu gavatlar; aykırı ve sinir bozan tipler. bir üründen 15 tane sipariş edip, bununla övünen gavatlar mı dersin, stokçuluğu iyi bir şey gören pezevenkler mi dersin alayı burada.

ulan tamam, fırsat bulursun, çek kovalarsın bu başka bir şey. para kolay kazanılmıyor, herkes zaten nasıl yaparım da 20 lira ucuza alırımcısı. buna lafım yok; ama kodumun sülükleri işi biraz daha ileriye götürerek "neden üzerine para vermediniz thh ye götürücem işi" diyeceğinden korkuyorum. ha derler de yazmaya korkuyorlardır ibneler, kınanırım korkusuna.
    9 -1 ... opus magnum
  4. 4.
    yeni nesil dolandırıcılardır. bu adamlar genelde mağazadaki veri girişçileri işinden eden götlerdir.
    5 -1 ... faydali bir kullanici
  5. 5.
    organize olduklarında büyük şirketleri zarara sokabilen yamyam topluluğu.
    9 -1 ... azzlackz
  6. 6.
    bir ara at bakım setinde ucuzluk var diye başlık açtılar, başlık enteresan. kaç forum üyesinin atı vardır ki?

eleman "aldım bir tane, atı da alınca bu iş tamamdır" diyor. ama o başlıkta gördüğüm en sağlam trolleme ise şuydu;

--spoiler--
    At diilde pegasus için kullanabilir miyiz bunu ? Pegasus uyumluluğu mevcut mu ? Pegasusunda deneyen arkadaşlardan yorum alabilir miyim ? Malum kanatların bakımı zor oluyo.
    --spoiler--

araba bakım seti alıp, sırf bunun için sahibinden.com da araba arayanlar bile vardır bu ibnelerin içinde, şaşırmam.
    5 -3 ... opus magnum
  7. 7.
    moralim bozuksa yada canım sıkılırsa bu tiplerin mesajlarını okuyup hunhanca gülüyorum. adamlar 15-20 lira kar etmek için 5-6 tane kodu, çeki birleştiriyor böyle bir azim görmedim. saatlerce, günlerce uğraşıyorlar bunun için.

çok garip tipler 2. el ilanlarına bakarsanız genelde şu ürün şurada xxx tl ye satılıyor sen 2. eline okadar istiyorsun derler. sırf ucuza kapatmak için.

ihtiyaçları olmadığı halde "sıcak" diye tabir edilen herşeyi alırlar, kargo dahil değilse sıcak değildir. en son ceset torbasında indirim görüp o sitedeki stokları tüketmişlerdi. bir insan niye indirimli diye ceset torbası alır ki?

bunun yanında bir kampanya varsa ve şirket bir açık bırakmışsa vay haline sırtlan sürüsü gibi şirketi yıpratırlar. burger king ten 35 tane sos alanı mı, 50-60 tane farklı telefondan kampanya kodu alanı mı dersin tam ibretlikler.
    9 -1 ... chirac
  8. 8.
    Komikler sadece. Klasik esnaf.
    1 -3 ... just millionaire
  9. 9.
    adamların kafaları bence güzel çalışıyor. (hatalı fiyatı affetmemeleri hariç.)

sözlüklere üye olup, trollük yapacaklarına indirimli ürün kovalayıp almak daha mantıklı.

eğer adamların her şeyi satan bir işyerleri varsa bundan daha da mantıklı bir şey göremiyorum.

adamlar belki bu işten para kazanıyor, peki burada "ben ateistim" ya da "atatürk türkiye de bile doğmadı" modunda gezenler ne kazanıyor?
    10 -3 ... birazdangelirim
  10. 10.
    Müdavimlik noktasına gelip takıntı yapmaz iseniz, aslında zaten yaptığınız harcamalarınız için avantaj sağlıyor. Hırslanmadan yılda 400-500 TL arası ücretsiz alışveriş hakkı kazananlar var. Heee kendini kaptırıp 3 kuruş kazanmak için 5 kuruş kaybeden de var. (bkz: Akıllı ol) Kredi kartı mağdurları
    -1 ... ayhanyildiz