1. 1808.
    Amerika'daki istihdam raporlarını açıklamış başkandır.

Evet arkadaşlar Amerika'yı batırıyor, evet.
    ... trumpturkiye
  2. 1809.
    Abd tarihinin işsizlik oranının en az olduğu ve saat ücretinin en yüksek olduğu dönemi yaşatıyor.
    3 -1 ... ulu tengri
  3. 1810.
    ne yapacağı belli olmayan dengesiz amerikan cumhur başkanı. fazla agresif sağı solu belli olmuyor putin gibi.
    -1 ... yazar cizer34
  4. 1811.
    Amerika'da koronavirüs vaka sayıları arttığı için eleştirilen başkan. Siz muhalefette chp'yi vs. beğenmezsiniz ama bu demokrat partililer çok daha sefil.

ABD'de güncel korona virüs test sayısı: 35 milyon 500 bin'dir.
    ABD'de güncel covid vakası: 2.8 milyondur.
    ABD'de iyileşen hasta sayısı: 857 bindir.
    ABD'de ölen sayısı: 131 bindir.

ABD'de korona vakaları artmaktadır zira ABD şu ana kadar neredeyse dünyadaki diğer tüm ülkelerin toplamından daha fazla test uygulamıştır. Dolayısıyla zaten ölüm sayısı, vaka sayısı ve iyileşen sayısı doğal olarak diğer tüm ülkelerden fazla olacaktır.

Örneğin Türkiye istatistikleri,
    Uygulanan test sayısı: 3.5 milyon
    Covid Vakası: 203 bin.
    Ölen sayısı: 5 bin
    iyileşen sayısı: 178 bin.

Amerika'daki demokrat partililer diyor ki, "ya kardeşim ABD'de 131 bin kişi öldü, Türkiye'de 5 bin kişi öldü, biz ne kadar rezil bir ülkeyiz, Trump istifa!"

Neyse ezcümle, kasım'da aşk başkadır dems!
    1 ... trumpturkiye
  5. 1812.
    Türk olduğum için sevmiyorum, Amerikalı olsaydım severdim. Bu adam kendi ülkesine ekonomik açıdan en iyi dönemleri yaşattı. Biz de eksik olan en önemli şeyi..
    2 ... sexialp
  6. 1813.
    Şu adama aptal diyorlar ya...
    Adamın ticaret hayatında yaşadıklarına, dibe vurup tekrar nasıl milyarder olduğuna bakmak bile yeter nasıl bir zekaya sahip olduğunu anlamak için.
    1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 1814.
    siyahi düşmanlığı, islam düşmanlığı gibi yönlerini açık etmese çok ciddi çökerdi abd ye. bu haliyle bile bu kadar seveni varsa yani.
    ... ne alakasi var oglum
  8. 1815.
    Bizim emlakçı davud.

Amerikada yaşıyorum baskan oldum falan diyor da inanmadım.
    ... h a y t a
  9. 1816.
    ypg yi terör örgütü görmeyen hatta tırlar dolusu silah ve mühimmat yollayan amerika başkanıdır.

türkiye'yi çıkarlarına göre kullanır, atar.
    -1 ... ernesto doqukan guevara
  10. 1817.
    Kendisinin "Orta Doğu Politikası"nı bilmeden peşin hükümlü olunmaması gereken başkandır.

IŞiD'in fransa, ingiltere ve abd'ye düzenlediği terör eylemlerinden sonra ışid'i durdumak adına tek tek tüm bölge ülkeleriyle iletişime geçmiştir. Türkiye, Suriye ve Rusya'dan ışid konusunda beklediği desteği alamamasından sonra ypg'ye silah vererek ışid'in konuşlandığı tüm alanları temizlemesini sağlamıştır.
    Yani Amerikanın sorununu çözen kişi Türkiye değil, ypg olmuştur. Dolayısıyla amerikan çıkarlarını göz önüne alarak kürtlerle müttefik olması kadar da doğal bir şey olamaz.

Gelelim en baştaki orta doğu politikasına... Trump için ypg, ırak, iran, haşdi şabi, erdoğan, ali, veli, ayşe mühim değildir.

Trump 2016 öncesindeki seçim sürecinde de orta doğu'dan çıkılması gerektiğini savunuyordu, hala da aynı şeyi savunuyor. Öncelikle şunu anlamadan ya da bilmeden hakkında entry girmek büyük hata.
    ABD'nin orta doğudaki faal asker sayılarına gir bi bak bakalım. Hatta Trump döneminde kaç tane orta doğu'daki amerikan askeri evleri amerika'ya dönmüş, lütfen bir bak bakalım.
    1 -2 ... trumpturkiye