1. 1.
    riyakarlık ve gösteriş için güya herşeye günah diye el sürmeyenlere bakıyoruz. rüşvete kamu yağmasına kul hakkına domuz gibi saldırmışlar. bir takım zevat yok şunlar yok şehazdeler yok yarrakzadeler bakıyoruz. domuz gibi semirmişler. milyonları çerezlik yapmışlar. bakıyorsun yarrakkafazade ne iş yapıyor diye bir iş yok meslek yok. babasının rüşvetlerini topluyor. sordunmu her şey günah. din hiç bir zaman bu kadar bozulup zedelenmemişti.
    12 -1 ... kakandoboy
  2. 2.
    dayımın halı yıkama dükkânı var. temizlik malzemelerini getiren kişi bir hacı. ben markette çalışırken de deterjan toptancısı olarak bu herif gelirdi. tavırlarına uyuz olurdum, hiç hoşlanmazdım. bir gün onun bir lâfıyla, uyuzlanmakta haksız olmadığımı anladım. dayıma şöyle akıl veriyor: "tutacaksın iki tane suriyeliyi. akşama kadar çalıştıracaksın ellerine 20'şer lira verip de. sigorta yapma derdin de yok."

içimden şöyle geçirdim: şimdi bu gider, seccadeye oturur, kıbleye dönüp timsah gözyaşları döker.

öyle değil mi? suriyeliler için sözde üzülmüyorlar mı? onlar hakkında böyle düşünmek, eşek (veya köle) muamelesi yapmak iki yüzlülük değil midir? dini içi boşaltılmış, yozlaşmış bir şekilde yaşamak değil midir?
    6 -1 ... alidemiral
  3. 3.
    Yozlaşmış islam şekilciliği. O kadar kul hakkı yiyeceğine kul hakkı yeme bir lokma domuz ye birader. Daha cennetlik olursun..
    4 -1 ... uzay muhtari
  4. 4.
    yanlış anlaşılmış ve benimsenmiş bir ideoloji, dünyanın en tehlikeli ideolojisinden bile daha tehlikelidir.

ben dedim.
    2 -1 ... byg20
  5. 5.
    Yeni Türkiye de normalleşen eylem.
    1 ... portatif
  6. 6.
    Domuz haram diye taş ve sopalarla kovalayan bir güruh var evlerden ırak.
    3 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    kendileri domuzdan bin beter olmuşlar domuzu beğenmezler. bakıyorsun meslek yok yaptıkları bir şey yok. tek meziyet birinin oğlu yarrakzadesi akrabası olmak. devamlı onun arazisi bunun kuponu şunun rantı hep kamu malına tasallut etme uyduruk yarak kürek vakıflar. lan herkesin hakkı olan kul hakkı olan vakıf olur mu. vakıf kuracaksan kendi cebine güveneceksin. belediyeler gitti vakıf işleri aksadı niye acaba. adamlar al gülüm ver gülüm rüşvet toplamayı kitabına uydurup paralardan haksız zengin olmanın doktorasını italyada yapmışlar.
    1 ... kakandoboy