bugün

ah dostlarım bu dincilerdeki cehalet her defasında şaşırtıyor beni.

sabah uyanmış, elimi yüzümü bile yıkamadan mutfağın yolunu tutmuştum. bu arada masaya bakmış henüz kahvaltının hazır olmadığını görünce sandalyeye oturup birazda öyle kestirmiştim ama gözlerimi tekrar açınca hala kahvaltı hazır değildi.
- aaayynnee! neden kahvaltı hazırlamadın?
+ senin saatten haberin var mı ? gece yatmazsın, sabah kalkmazsın...
- beni neden çağırmadınız?
+ ayyy bıktım sizden, 50 yaşıma girdim işçi olsam emekli olurdum ya, sabah 20 defa çağırdım seni uyansaydın...
- annnee yaa, tamam ne olmuşsa olmuş bana bi kahvaltı hazırlasana.
+ aaa! koca kız oldun, yaşıtların evlendi de çocukları yürümeye başladı, git hazırla kahvaltını.
- ayy tamam anne hazırlama ya sabah sabah seninle uğraşamam.

kalktım lavaboya gidip bir elimi yüzümü yıkadıktan sonra tekrar mutfağa döndüm, bi saat kahvaltı hazırlamakla uğraşamazdım, bir kase alıp kornfıleksleri içine boca ettim ama dolaba baktım süt yoktu.

- aynneeee!
+ yaa ne var ya beni deli mi etcen yaa.
- tamam yok bişi.

anlaşılan annemin sinirleri bozuktu, sanırım bana hala şu anneannem hadisesinden dolayı da kızgındı, üstüme bir şeyler geçirip marketin yolunu tuttum. süt, bilumum abur cubur ve cips aldıktan sonra cola almak için coca cola dolabına doğru gidiyordumki 10 yaşlarında bir kız çocuğu koşarak beni geçmiş, hatta geçerken de hafiften çarpmıştı. düz saçları olan sevimli bir çocuktu ki görüntüsünden hiçte dinci bir aileye mensup olduğu anlaşılmıyordu. çocuk kola dolabını açarken geriye doğru seslendi;
- anne cola da alıyorum.

çocuğun seslendiği yöne doğru bakınca, türbanlı ve her halinden laiklikten hazzetmediği belli olan bir kadınla gözgöze geldim. ben nasıl olurda böyle sevimli bir çocuğun annesi bu dinci olur diye düşünürken, dinci kadında kızına cevap verdi.
+ yok kızım alma ondan.
- ama anne kola da alacağımız söylemiştin?
+ kızım arkada cola turka dolabından alırız.
- neden burdan almıyoruz anne?
+ kızım o coca cola ve coca colada domuz asidi kullanılıyormuş.

ben duyduğum cümleler karşısında adeta şoke olmuştum, bu nasıl bir cehaletti aman tanrım.
alışverişimi yapmış kasaya doğru giderken kafam allak bullaktı.

domuz asidi içerdiği gerekçesiyle, coca cola ürünlerini tüketmeyen dinci kadındır.
(bkz: domuz asidi) ilginç...
dinle alakası olmayıp böcek yemekle arası olmayan kişilerin coca cola' dan uzak durması şeklinde değişmesi gerektiğine inandığım başlık.
ayrıca ileride gastrit olmak istemeyen çoğu kişinin mantıklı kararı.
(bkz: espri yapayım derken başlık sıçmak)
ne dinciler gördüm domuz yağı kullanılan o rujları dudaklarına boca eden.