bugün

Şoka sokan olay.

Hadi biz her türlü kaldırırız sorun değilde ya 5 kişilik bir aile nasıl yesin lan bunu?

Ben çeri alırım genelde bu sefer dal domates önerdi manavdaki velet consigliere Abi çeriler geleli baya oldu alma beğenmezsin sen bunlar çok iyi dedi bakmadım fiyatına doldur dedim poşeti amk kasaya geldim 39 lira demez mi nevrim döndü kaça lan bunun kilosu külçe altın mı bu dedim 13 tl abi dedi sırıtarak Piç.

40 lira attım çıktım para üstü 1 tl falanda almadım sinirden.
Domateside yemeyiverin.

(Dr devlet bahçele).
Babamın manavdan çıktıktan sonra renginin atması ve elindeki poşetleri gösterip “ulan bunlar 100 lira tuttu’ demesi.
domates yiyenler, gbt ile soruşturulacakmış, bu kadar parayı yurt dışındaki melanet yuvalarından mı aldılar diye.
Yuvarlağın fiyatı bu kadarsa sivrisinin fiyatı ne kadardır allah bilir...
Not: pislik yapmayın buradaki sivri; sivribiber...
Eksileyen 3 kişi manavın çırağı kesin.
Bu yıl pahalılık her yeri vurdu galiba.

Dün kilosunu 4 euro'ya aldim.

Allah fakirin fukaranın yardımcısı olsun.
ortadan yarınca içinden ejder meyvesi falan mı çıkıyormuş lan. 13 lira nedir.
Kuru soğanın pazarda 11 tl olmasının yanında solda sıfır kalan rakamlardır.
yaz sebzesini kışın 13 liraya yersin tabi, hem de hormonlu hormonlu.
yazın hormonsuzunu 2 liraya yemek varken.

lütfen kışın pırasa yiyin, karnabahar, brokoli, lahana falan yiyin efendim.
vergiyide temele yaydilar, yol ve insaata verilen onem tarim ve hayvanciliga verilseydi aga babalar zengin olamaz millet kuru sogana muhtac kalmazdi, ver halka vatan millet sakarya gazini ust kesimde zaten patron ve yonetici, sen ses cikarma o ses cikarmasin, o zaman kimi yutacak kimi yutkunacak.
gonuller bir olsun.
bahceli patlican yemesin bak 1 hafta ne oluyor, eyy yavrum ey.
tok acin halinden anlamaz.
"bay manav! sen kimsin ya? sen ne hakla domatesi 13 liradan satarsın ya? bi kere haddini bil haddini! haddini bilmezsen bu milleeeeeeeet sana haddini 15 temmuz'da olduğu gibi öğretir!" şeklinde tepki gösterilesi olay.
Arkadaşlar saray yaptırıyoruz olsun o kadar. Yakında vergilerde de oynama olur biz kemer sıkalım. Aynen böyle devam!
O halde 1 saray parasıyla kaç kilo domates alınır sorunsalı dır.
Tokların, açın halinden anlamadığı hatta umurlarında bile olmadığı bir sistem sonucu yaşanan vahamettir.

Ve ilginç olan, o aç kesimin bu sistemden mennun olmaları, destek olmaya devam etmeleri.
Yeni gelin gibi, hem ağlarım, hem giderim hesabı.

Vallahi ben anlamiyore!
Nasıl diyoğsunuz, ülkemde fığansız kaldım.
çomar için sorun değildir. sorun olsa 13 tl olmazdı domates.
domates varlığını inkar edenler görsün, paramız var ki domatese 13 lira verebiliyoruz.
Tarım ülkesi türkiyeyi getirdikleri hale bak.

Yakında açlıktan birbirini yiyecek insanlar ama ahlat sarayı tam gaz devam ediyor.
Hitler bile bu kadar değildi.
ithalat ile karınını doyuran tarım ülkesinde normaldir. Şehirde 2000 liraya Fabrikada çalışmak, çiftçilikten daha cazip şu an.
ithalat ile karınını doyuran tarım ülkesinde normaldir. Şehirde 2000 liraya Fabrikada çalışmak, çiftçilikten daha cazip şu an.
6 tl dir kendisi ama yinede çok tabi...
Dün akşam 5.5 liraya patates buldum. Oturdum ağladım. Hükümetten bir hamle bekliyorum aylardır ama nafile. Fiyatlardan bıktı insanlar. 2000 lira ile hem kira verip hem fatura ödeyip hem de çocuklarının karnını doyurmaya çalisan babalar canina kiyacak az kaldi. Kiyiyorlar belki de haberimiz yok.
Cumhura oy verenlerin kına yakmalarını gerektiren rezalet.
Bahçeye domates patates ekmekle sonuçlanacak durum. Yeter artık toprağa dönüyorum. Evet.
güncel Önemli Başlıklar