bugün

Patlıcan da meyve bunu alıyo mu aklınız, benim almıyo.
Sünger bob un kız oldugunu kabullenemeyen bünyeme bir şok daha.
Ne yani bunca yıl meyveyle menemen mi yaptık.
Bitkinin çiçeğinin etrafında oluşan etli ve tohumlu kısım meyvedir. Bu tanıma göre domates, patlıcan, biber, baklagiller vs. Hepsi birer meyvedir. Şimdi dağılın!
En anlayacağınız tabir ile (maksimum derecede sadeleştirmeye çalışarak) yaprağı yenen bitkiler zirai anlamda sebzedir (lahana, pırasa, marul, ıspanak vs) havuç, turp, pattis gibi bitkiler ise yumru-kök olarak adlandırılır. Hıyar (salatalık değil işte onun adı hıyar), domates, biber, elma, muz, portakal gibi bitkiler ise meyvedir. Biz ziraat mühendisleri bitkileri sizler gibi tatlılar meyve gerisi sebze diye değil oluşum ve yenilen kısımlarına göre değerlendiririz.

Gece gece bana bunu yazdırdınız ya helal olsun amk size de bana da.

aklıma geldi editi: şimdi burada e domattır hıyardır bunlar hep sebzeciliğin alanına giriyo diyen yarraklar da çıkabilir. Onlara nacizane şunu sormak isterim. Hocanıza gidip örtmenim tarladaki domates sebzelerinin ölçümünü yapacağım gidebilir miyim derseniz o hoca sizin diplomanızı yakar mı yakmaz mı ? Bu soruyu kafanızda cevaplamadan gelmeyin lütfen (kalpli öpücük)
Çekirdeği olan herşey meyvedir.
içlerinde tohumu taşıyanlar meyvedir ama biz yemeklerde kullanılmayan ve geneli tatlı olanları meyve saydığımızdan garipsemekteyiz.
yok atın sol arka bacağının toynağı mk.
güncel Önemli Başlıklar