1. 151.
    özlenendir. arkasından da bir salçalı makarna. oyyhhhşşş.
    -1 ... dakandazz
  2. 152.
    Üzerine kaşar rendelendiğinde mükemmel olan çorba. Dur canım istedi akşam yapayım da içeyim ellerime sağlık olsun.
    7 ... ruzgara karsi yuruyen adam
  3. 153.
    Şu çorbaya kesinlikle salça katılmaması gerekiyor. Taze domatesten yapıldığında müthiş keyifli içilen çorbadır.
    2 ... hzdarwin
  4. 154.
    bu çorbaya aşık olma öyküm Urfalı kadınların açtığı ev yemekleri restoranında başladı. o kadar güzel yemekler yapıyorlardı ki anlatamam. domates çorbaları hayatımda içtiğim tartışmasız ve abartısız en güzel çorbadır. domatesin o ekşi tadı ağza geliyordu buram buram. işin sırrı domatesi çorba yapmadan önce közlemeleriymiş.
    1 ... romabirgundekurulmadi
  5. 155.
    Üzerine Kaşar konulmalı, içine ekmek doğranmalı ve sıcak içilmelidir.
    1 ... ataturkcu 20
  6. 156.
    Doğru ellerde yapılanı içilmelidir, çok seçici olmak lazım.
    Domates çorbası, özeldir, mühimdir.
    Her kim domatesi sulandırıp adına çorba derse evine ateşler düşsün, lanetler olsun.
    ... tuborg bira
  7. 157.
    en kötü çorba.
    kimse kusura bakmasın.
    1 -5 ... jimmy tudeski
  8. 157.
    kıtır ekmek, biraz acı üstüne kaşar ya da parmesanla harikalar yaratılan çorba.
    ... plaguedoc
  9. 158.
    bu çorba yapımı ile ilgili çok kötü anılarım var.
    Gastronomi'de ilk öğrendiğim yemektir. sınav için çalışırken tam sekiz kere denemiştim evde çok zor tutturabilmiştim kıvamı.
    yaparken evde de misafir vardı sağ olsunlar hiç demediler 'ne beceriksizmiş' diye çünkü annem elime küçük tüp tutuşturup bana git odanda yap demişti.
    soğuk çorbalardan hiç bahsetmeyeceğim, çok kötüydüler.

t: ekşi ve sıcak sıvı bir yemek.
    12 ... mini mini