bugün

Heyacanı ve yarattığı stresle otobüsü şarampole yuvarlama gücünü kendinde toplayan teyzedir.
Kapıya son anda rush yapmaları çok komik. Resmen ite kaka yarıyorlar kalabalığı.
toplu tasima kullanmiyorum ama bu teyzeyi biliyorum.
kucuk dolmuslara binerken iki eliyle kapidan tutup kendini yukari dogru bisssmiii diye ceker.

dolmus yan yatar cocuklar yola dokulur.teyze yerine oturunca yolcular iner cocuklari toplar dolmus duzeltirler yola devam ederler.
ezip geçer. daha geçen gün bir tanesine patladım.

gel, gel gel çık üstüme sen de rahatla ben de rahatlayayım dedim, biraz da yüksek söyledim insanlar önce bir dönüp baktı noluyor diye. sonra kadın söylene söylene indi. millette gülmeye başladı.

sadece teyzeler değil ki, garip bir telaş koşturmaca içerisinde herkes. ışıklarda beklersin karşıya geçmek için, millet sanki zincirinden tutulan köpek gibi yola atlamaya hevesli. lan bir durun 2 dakika beklemeyle hepiniz mi büyük şeyler kaybediyorsunuz?
Bir gün bütün kızları bekleyen hazin son.
Bir gün başa gelecek haldir.
Genelde en arkada olunur ve bir önceki duraktan bir ton öğrenci şişkin çantalarıyla binerek tıkış tepiş yaparlar. Durağa yaklaşırken tansiyon düşebilir. Allah'ım korusun.
Dilinde "bissssmillah", elinde eczane çantası olan; tıklım tıklım dolu otobüste gençlere melül bakışlar fırlatarak yer bulmayı başaran teyzenin ineceği durağa yaklaşırken yaşadığı tedirginlik dolu telaşedir...

Önce yola bakar, sonra otobüse göz gezdirir. Nasıl ineceğini hesaplar, tedirginliği artar, durağı kaçırma korkusu yükselir (tıpkı tansiyonu gibi) ve nihayet kendisinden beklenmeyecek bir güçle kalabalığı yara yara, ittire ittire kapıya ulaşır... Bu korku da ona bir ömür yeter.