bugün

gayet normaldir

şöyleki;

-ya macit abi şunu alırmısın? (elinde yenibir yüz ytl vardır)

-nedir olm o ne parası bu şimdi??

-ya abi hani geçen aldımdı ya bugun için verceğimi söylemiştim,hani param cıkısmamıstıda sen tamamlamıstın

-ha anladım koçum. bende bir an dolmuş parası için verdin sandımdı da kötü düşünmüştüm hakkında!!!
şöförün mimikleri olayı çözümler.*
şöyle ki:
-bi okul alırmısın?
+...**
-...*
+...**
-abi bi okul öğrenci
+o kadar paran varsa taksi tut**
-...** ***
bir pazartesi sabahı.saat: 07:30 civarı..

+surdan bitane merter alırmısın..
-tabi canım.bu ne la*!?!(söförün gözleri faltası gibi olmustur)
+aa!asıl bu ne beyefendi?
-paranızın üstü..(söför parayı rulo haline getirerek iade etmiştir) *
(bkz: anladın sen)
akşamdan bozuk paraları bütünleten soföre sabah saatlerinde yapılmaması gereken , yapıldığında soförün dumur olmasının seyrine doyulamayan para bozdurma yöntemi.
şöförün küfür edermiş gibi bakıp bozuğun yakmu kardeş sorusunu soracağı haraket.
eğer gece yarısı 3 kişi birden binip, kıllığına ayrı ayrı 100 er ytl uzatıp bir de pişkin pişkin bir öğrenci (75 ykr) derseniz, dolmuştan indirilmenizin kesin, dayak yemenizin şoförün iyi niyetine kalmış bir sonuç çıkaracak durumdur.
yaşanmıştır, şoför abi kibar bir şekilde sağa çekip paraları verip, 'şikayet ederim ulan seni' diye çıkışta bulunan şahıslara, 'mikime kadar yolunuz var, sayıyla mı verdiler sizi' demiştir. gece gece beni yarmıştır.
(bkz: dolmus soforune 100 euro uzatmak)
- bi kişi merkez durağı abi!?
+ burdan mı?
- ordan abi
+ dalga mı geçiosun lan sen benle *
- estağfurullah abi...
+ arkandan alıyım o zaman ben senin?
- anlamadım abi
+ sen otur bi yere dolmuş boşalınca anlatıcam ben sana
- *...
önemli olan şoförün sonra size ne uzattığıdır.
genelde sofor tarafindan para sahte gibi karsilanir ayrica asagidaki olay basima gelmistir:

a: abi surdan 1 kisi alirmisin (1 ytl uzatir)
(10 dk sonra)
a: abi 100 ytl bozuk varmi? *
(bkz: acı var mı acı)
ilk defa geldiğin Adana'dan Mersine taksi-dolmuş-minibüs üçgeniyle beleşe gitmak demektir.
mardin'de yapılacak olursa minibüsçüden "nia de çia" lafını işitmenşze sebep olacak eylem. * *
- o kadar paran varsa taksiye bin...
pratix; Cinsiyet: Erkek; Yaş: 23; il:Denizli 25.09.2005
Bu yeni ytl bayağı işe yaradı. Dolmuşa bindigimde 100 ytl veriyorum. Bozuk olmadıgı için genelde parayı almıyorlar. Masumca yerime oturuyorum. inerken market, bakkal gibi yerlerde inmiyorum ki şoför, "Parayı bozdur da gel" demesin! Naparsın, hayat işte.

kaynak:itiraf.com
(bkz: sakız alıp 100 ytl uzatmak)
(bkz: sofore 100 ytl uzatırken hayatı kısaltmak)
şöför direk "bozuk yok mu?" diye sorar. "yok" derseniz "tamam geç otur." der parayı almaz. ne güzel bedava gidiyorum diye sevinilebilir ancak aynadan şöför sizi sürekli ters ters kesmektedir. o yol şöförün psikopatça bakışları altında bitmek bilmez.
(bkz: küfür mü ediyosun lan)
(bkz: dolmuş şöförünün yumruk uzatması)
(bkz: dolmuş şöförünün para üstünü 10 ykr şeklinde vermesi)
şoför bey kusura bakmayın ama bozuk param yok, 100 ytl vermek zorundayım, gibi makul bir bir dille uzatılırsa hiç bir sorun olmayacak olaydır.
(bkz: para üstü olarak yumruk yemek)
dolmus tiklim tiklim doluysa soforun edecegi ters laflardan sonra karizma yerle bir olabilir. birde dolmusta ki insanlar size "sekil yapmak" icin 100 ytl uzatiyor gozuyle bakabilir.
(bkz: minibus soforune kredi karti uzatmak)
güncel Önemli Başlıklar