1. .
  dolmuslarda pek cogumuzun basina gelen fakat cogu kez yapamadigimiz davranistir.Eger dolmusta uzun bir yol gidecekseniz ki sirf cam kenari olsun diye dolmus begenmezsiniz, bu ciftler :" birader sen su yere gecsen biz manitayla otursak" tadinda teklifler ederler. Kisisel olarak yer vermiyorum bu ciftlere. Sap olmamin verdigi zaten bir ezikligim var, ustune bir de sapsan yer vericeksin, bak kardes nasil manita yapmis esek herif senin de kiz arkadasin olsaydi da boyle esek gibi yer vermek zorunda kalmazdin zorunlulugu nerden geliyor anlamis degilim. Bu aslinda sessiz cogunlugun sesidir efendim, vermeyin yer bu ciftlere, gicik olsunlar, yarim saat el tutarak kikirdasmadan oksijen tuketsinler.
  4 -1 ... vermilion
 2. .
  yapılması caiz olan harekettir (yer değiştirmemek yani caiz olan).
  ama bazı çiftler, kendilerine yer verilmesini bekleyen yaşlı teyzeler gibi kendileri için başkalarının yer değiştirmek zorunda olduğunu zannederler. sevgili oldukları için her yerde her koşulda el ele göz göze diz dize olmak zorundadırlar ve onlar için yer değiştirmeyen ya çekemiyordur ya da abazadır. bu çiftler yolda yürürken de birbirlerine yapışık pozisyonda olurlar ve erkek kızı sahiplenir konumda ama aynı zamanda dışarıdan boğacakmış gibi gözükür. dar kaldırımlarda bile bunlar kaldırımı kaplayacak şekilde yürürler ve karşıdan geliyorsanız sizi kaldırımdan inmek durumunda bırakırlar. geçiş üstünlükleri vardır çünkü. birbirine "aşkım" hatta "aşşkııaamm" diye hitap eden, kendilerini her dakikalarını birlikte geçirmek, her şeyi birlikte yapmak zorunda hisseden çiftlerdir bunlar aynı zamanda. tek başlarına değil sinemaya, tuvalete bile gidemezler.
  1 ... dedirten durum
 3. .
  bir gün o çiftlerin yerinde olacağını düşünemeyen düşüncesiz insanların yaptığı davranış.
  1 -1 ... arabaciarabayatasget
 4. .
  buna bir de "bi tur verirsen olur ağğbi" cevabını veren bünyeler vardır ki, imdat çekiciyle kafatasını delmek lazımdır nasıl bir beyine sahip olduğunu görmek için.
  -2 ... cerquanne
 5. .
  bir erkek ve bir kadının otobüste yanyana oturuken sevişemeyeceklerini göz önüne alırsak (bazı porno filmler hariç) gereksiz kıskançlıklara yol açmamak için sizden beklenip de yapmadığınız hadise. çift koltuklarda tek başınıza sap olarak otururken otobüse binen kadınlar için düz beyinli angut muavin tarafından yönlendirmenize sinirlenip yapılan davranış.
  ... sen de mi brutus
 6. .
  uyanıklıktır, zekiliktir. ulan sanki gurbete gidiyoruz iki dakka ayakta bekleyin ne var. hem o kız benim yanıma otursa nolur, sikeceğiz sanki.
  1 ... dis guclerin oyunu
 7. .
  toplutaşım araçlarında çiftlerin birlikte oturmasını sağlamak, aile terbiyesinin gereğidir.
  ağaç kovuğundan çıktıklarından o terbiyeyi alamamış olanlar için yapılabilecek bir şey yoktur.
  -2 ... matasyonlu
 8. .
  artık sürekli uyguladığım eylemdir. dark side'a geçişimi şöyle anlatayım sizlere. bir yaz akşamı arkadaşlarımın yazlığından eve döneceğim silivri-yenibosna gibi uzun bir hata binmişim ilk duraktan. en geniş ve üstünde açılabilir cam olan bir koltuğa oturmuşum. selimpaşa'ya gelmeden yorgunluktan olsa gerek uyuyakalmışım. o da ne? selimpaşa'da ben uyur haldeyken eşine bir şey yapabileceğime inanan ve bendeki o sapkınlığı farkeden bu iyi niyetli abimiz beni uyandırıyor ve 3 ön sıradaki adamla yanyana oturmamı istiyor. sebep? eşiyle birlikte oturacakmış. ulan öküz uyuyorum lan ben uyuyorum
  ... kaptan arka kapi lutfen