bugün

--spoiler--
dolma biberin biberini yiyip içini bırakan genç görenleri hayrete sürüklüyor.

--spoiler--
*

edit: ilginç bir habere konu olan insandır.
dolma biber yemeyen insandır. kabuğunu yemezse yiyecek neresi kalır, hiç... işte böyle böyle uyuttular gençliği.
tadinin cirkin gelmesinden yada mideyi rahatsiz eder korkusundan yemiyordur.
anlaşılan biraz müşkülpesenttir.
(bkz: vitamini kabuğunda)
çok şey kaçırmış insandır. halbuki bütün vitamini kabuğundadır.
bu kişi babamdır ve midesine dokunduğunu söyler.
tadı acı geldiği için yemiyordur .
vitamini kabuğundadır felsefesini benimsememiş tiptir.
onlardan biri de benim. patlıcan olsun kabak olsun yerim ama biber yenmiyor. annemle hep kavga etmişizdir bu yüzden. az önce de yedim biber dolması kabuğunu yemedim tabiki.
dolmasını yiyen lakin biberine dokunmayan insandır. zevk onun değil midir kardeşim ne diye arıza çıkarıyorsunuz ?
(bkz: aaa bu benim lan)
Çözüm: biber dolmasını fırında pişirin böylelikle kabukları inceliyor, o biber tadı hafifliyor ve daha yenilesi bir hal alıyor.
Ağzının tadını bilen insandır.
Annesine bırakıyordur.
pismanlik duymadan o kabugu ayikladigim dogrudur.
Ayip etmis insandir. Hicbir yerini yememek varken sadece disini yememek olmamis.
Bir de bu kabugu ne mk? Ceviz mi yiyonuz?
kanaatimce itici insandır.dolma biber yenmez mi amk.
Küçüklüğümden beri o insan benim.Genel olarak da biber yemem zaten.Dolmalık biberi hiç yemem.içinin kıymasını yerim.Eved.
uykusuzluktan olsa gerek dolma biberin zarını yemeyen insan anladım.
iç malzemesini yiyip dolmalık biberi yemeyen insan evet benim çünkü tal denen türkçe de olmayan bir tat ismi vardır. acıdır ama böyle şeftali çekirdeğinin veya çürük fındığın tadı gibi dolmalık biber de ona yakındır hiç acı değildir biraz tal'dir.
Çatalın kenarıyla biberdeki eti zarından sıyıracaksın zarı çöpe , ustalık ister, Tecrübe ister.

Zor iş.
Pirinç üşümesin diye koyulmuyor olum o biberin içine, hepsini yiyeceksiniz.
işsizdir net.
Kabuğu ne amk, yok çekirdeğini yemeyen insan.
bu şahıs biber turşusunu yeyip sapını bırakanla aynı insandır.

yapmayın.