bugün

bildiğimiz topuklu ayakkabıların aksine ayakkabının topuk kısmı ile burun kısmı arasında boşluk olmayan ayakkabı. topuklu ayakkabı giyemeyenlerin yardımına koştuğu söylenen ama pek de yardımı dokunmayan ayakkabı.

görsel
Asrın icadı olan ayakkabı. Harika ve çok rahat modelleri vardır.
Topuklu ayakkabıların en konforlusudur.Düz taban bir ayakkabıdan veya babetten daha rahattır.
bir kadının ayağına hiç yakışmayan ayakkabı türüdür.
zerrin özerin botlarının açık şeklidir.
rahat olduğu falan palavradır.
rahattır fakat topuklu ayakkabıların en çirkinidir. bacakların albenisini yok eder.
40 yıllık abazanım ben bile yalamam dolgu topuk giyen hatunu. daha net bir tanım olamaz bro.
en nefret ettiğim topuk tipi. ASla yürünmez rahatsız eder.
Giyildiginde kendinizi daha rahat hissedersiniz fakat aslinda yalandir o dolgular. kanmayin rahat gorunuyor olduguna. daha cok acitir ve sizi anlamadan dusuruverir. ay allahim igrenc anilarim su an.
görüntü kirliliği estetik yoksunu ayakkabılardır. fakat ince topuklulara göre rahattır.
ince topuğa göre daha rahat ve daha günlük oluşu nedeniyle son zamanlarda çok sık gördüğümüz ayakkabı modeli.
Zerafet yoksunu ayakkabıdır, her ne kadar rahat diye alınıyorsa da sanıldığı kadar rahat değildir.Bir kere zemin düz değilse rahat yürümenin imkanı yok.ince topukla yürüyebiliyorsanız bunu denemeye bile gerek yok derim ben.Zaten alanların çoğu da topukluyla yürüyemiyorum belki bunla yürürüm hevesi ile almakta sonrasında da kambur kambur ortada dolanmaktadır, ayakkabıda zaten estetik yok bir de kambur eklemeyin etmeyin eylemeyin.
spor ayakkabıyı tek geçerim. giyen giysin de giyemeyen giymesin yani.
başka türlü topuklu ayakkabı giyemeyecek olmamdan dolayı tercih ettiğim ayakkabı modelidir.
çok hoş ve kibar olanları da vardır, hemen kötülemeyelim.
travesti ayakkabısıdır.
kot şort altına yakışan bir ayakkabı türüdür.
ince topuktan bin kat daha rahattır.
itici duran ayakkabı türüdür.

Ayakta çekici hale gelmesi için ciddi anlamda sükseli bir tasarıma sahip olması gerekir yoksa tatilci hasır şapkalı teyze gibi gösterir ilik gibi hatunu.
Bacakları düzgünse kızlarımıza yakışacak olan ayakkabı.
travesti aparatı.