1. 1.
  genellikle asteğmenler ve astsubaylar tarafından tutulan, 24 saat bir odada oturmayı ve nöbete giden askerlerin silahlarını doldurmalarını kontrol etmeyi gerektiren, gündüzleri zevkli fakat geceleri zorlu geçen, nöbet sonrası 1 günlük istirahati olan askeri nöbet biçimidir.
  1 ... bill of exchange
 2. 2.
  Yeni asteğmensindir ve ilk nöbetindir, en son mazgalda tüfek patlaması olayı neredeyse 1 yıl önce olmasına rağmen , komutları askerlerin başına gidip net bir şekilde vermektesindir fakat gece vakti buz gibi havada beyni uyuşmuş askerlerin şarjör çıkartmayı unutması muhtemeldir ve sonuçta.
  1. asker:bir boşşşş
  2. asker:iki boşşşşş
  3. asker: gümmmmmmmmmm

  ve olay orada kopar - korkudan ne yapacağını şaşıran asker tüfeği mazgaldan çeker ve dolu tüfeği sana doğrultur ve titreyerek "komtanım patladı" der korkuyla. hemen, korkudan kafayı sıyırmak üzere olan askerin tüfeği emniyete aldırılır, asker sakinleştirilir,tüfek boşalttrılır. Tutanak tutulur. Bu arada patlayan mermi çekirdeği varilin içinde sekerek varili delip boş ağaçlık bölgeye gitmiştir. işte doldur boşalt böyle tehlikelerle dolu bir nöbet yeridir.
  ... emperor