bugün

italyanca "tembellik tatlıdır" demek olan söz öbeği.
eat pray love isimli filmin ana teması.
öyle de güzel telaffuz ediyorlar ki, zaten tatlı olan şey daha da tatlı gözükür oluyor insanoğlunun gözüne.
Hiçbir şey yapmamaktan keyif alma durumu.
Günümüzde yaşadığımız durumun özeti gibidir.

Ayrıca john william godward'ın aynı isimli tablosu da vardır.

görsel
italyanların hiçbir şey yapmamanın keyfi anlamına çıkan deyişleri.

Eat pray love filmindeki o meşhur sahnede italyanca bu deyişin karşılığı olarak, "the sweetness of doing nothing" diyor italyan abimiz. Öyle de bir diyor ki, insanın hiçbir şey yapmadan, ağaçlara, bulutlara saatlerce bakası geliyor.

Böyle bir ihtiyacım olduğunu bu filmi tekrar izleyene kadar anlamamıştım. Hadi ağaca, kuşa bakmayı geçtim, amaçsızca bomboş bir kafa ile boşluğa bakıp içeceğim bir fincan kahve de güzel olurdu.
E ne de olsa, her şeye rağmen, la vita e bella.
yeni yazar galiba, hoş gelmiş.
Aktroll izlenimi veriyor. Aktrollük 10 sene önce falan komikti.
Pek ısınamadım ama yazsın, çeşitlilik iyidir.
inceci ergen. bana beyinsiz imasında bulunmuş girdisinde. sen kendine bak..
Her şeye cevap vermesi ve kibirli davranması itici olsa da sözlükte iyi vakit geçirmesini dilediğim yazar.
seçimler konusunda resme sadece baktığını düşünüyorum. ama resmin tamamını görmediğini de fark ediyorum. yine de vereceği oy kararına saygılıyım. o da benim oyuma saygı duyacaktır diye tahmin ediyorum. neticede hepimizin aynı düşünceyi benimsemesi beklenemez.
ha bir de çok agresif yazıyor. sakin dostum, en kötü donuza eklersin ama bu kadar sinirlenip kendini yıpratma.
saygılarımı sunarım.