bugün

doları 2,19 tl ye yükselmesiyle ülke ekonomisinin çöküşte olduğunu zanneden mal bebe beyanı.

keşke bebe olsa; ülke ekonomisinin çöküşünü, trafik kazasına heyecanlı alkışlar tutarak tepki veren bizim mahallenin delisi kadir gibi karşılar allah bilir.

merak etme yavrucum, o doları 1,50 ye indirecek kadar merkez bankası rezervi var*.
o rezerv nerede ah onu biz de bir görebilseydik. doları indirecekmişler, gülerler.
yoksa ekonomimiz çoh böyük. Bizim canımız sıkıldıgı icin doları yukseltiyoruz. dev cons devede kulak yani...
Ekonomi bilgisi 8 yaşında bir çocuğun at yarışı bilgisi kadar olanın fikri.
ayakkabı kutusundaki rezervler sağlam merak etmeyin..
Aziz Yıldırım'ın söyleyebileceği söz.
*
dolar çok yükseldi ülke yıkılıyor yazması zor mu geldi*.
koluna yüzbinlerce dolarlık saat takan,
isviçre bankalarında milyonlarca dolar parası olan yavşakların sevineceği durum.

sonuçta değerleniyor malları.

yolsuzluk yapan, hukuku sikip atan, ülkeyi babasının çiftliği gibi yönetenler yüzünden yükseldi lan dolar,
ben fakirleştim.
ben niye sevineyim?
iMKB 'nin %70 nin yabancı kaynaklı sermayeden olduğunu da hatırlamak var tabii..
gezi parkı anarşisinin kelimeler ile ruh bulmuş hali.
aman keyfimiz kacmasin ali riza bey.
merkez bankasının mart a kadar doları tutacak rezervi olmadığından, her an 3-4-5 diye gitmesini beklediğimiz duruma tepki veren bir şahsın sevinç cümlesi.

dolay yükselince ülke batmaz ama akp batabilir, ve bu durumda bazılarının 30 liralık harcırahları yalan olur.
ülkenin idaresini şer eksenlerine bırakmak isteyen laikçi söylemi.
elbette ekonominin sarsılması iyi değil ama iktidar partisi oy verdikleri parti değil diye avuç ovuşturmakta çok çirkin.