bugün

efsane zamanalrdı evet, ama biz gene fakirdik.
gönül rahatlığıyla yurtdışına gidilebildiği zamanlardı ah ah..

şimdi bir fiyört turu kişi başı 12-13 bin teleye bağlanıyor..

yazık.. vallahi yazık..
Ergenler içindir. Şansen ben doların 1,1 tl oldugunu gördüm. O zaman gidip 1 tl lik tavuk döner yiyordum 1 dolar ile. Üstü olan 10 kuruş ile de sakız alıyordum.
"dönüşüm muhteşem olacak."

imza: 3.5 tllik dolar
1.6 olduğu zamanları da hatırlıyorum, ne kadar arttı yatırım yapılmaz denirdi.
Yine fakirdik gençler. Değişen hiçbir şey yok.
Kuzey ışıkları için plan yaptığım günlerdi. Şimdi nah bana kuzey ışıkları.
ekmeği karneyle alsak daha iyiydi...
Cok degil 1 sene onceydi.
geçen yıl bu günler.
12 ay önce.
arkamıza dönsek o günleri göreceğiz sanki. o kadar yakın geçmiş zaman.
3,5 TL'nin neresi efsane zamanlar oluyor? Efsane zamanlar diyeceksen 1,25-1,50 TL olduğu zamanları söyle canı sıkılan gidip 1 dolar alıp benim dolarım var diyebiliyordu. peki ya şimdi?
görsel
4.5 yıl önce daha efsaneydi. Eved.
nedense o zamanda her şey çok pahalı geliyordu amk mevzuyu nereden kaçırıyoruz.
malesef hiçbir şekilde efsane olduğunu düşünmediğim zamanlardır. efsane olmaya aday zamanlar ise, doların 1 milyon 500 bin tl olduğu zamanlardır. perdenin önüne, pek bir iş yapmıyor imajıyla atılmış bir kemal dervişin olduğu fakat perdenin arkasında, eskaza bir araya gelmiş dönemin ekonomi stratejistlerinin yaptığı doğru ve devletçi hamlelerle rayına oturtulan bir ekonomiye şahit olduğumuz zamanlardır. öyle ki bu dönemde yapılan planlamanın ekmeğini, yeni seçilecek olan iktidar en az bir 5 sene kadar yiyecek ve tüm dünyadan, yüz kuşak torunlarının bile cebini doldurmaya yetecek kadar sıcak parayı toplama imkanı bulacaktır.
merkez bankasının suriyelileri beslemek için oluk gibi tl bastığı efsane zamanlardır.
Aliexpress den deli gibi alışveriş yapılan zamanlardı.