bugün

ozamanda alım gücü zordu şimdi de.
her şey çok kaliteli ve ucuzdu. egonomi çoh eyiydi yeğenim.
Yaş itibariyle 1.30 olduğu zamanları hatırlamasam da 1.50 1.75 olduğu zamanları hatırlayacak kadar yaşım var.
300.000 lira olduğu zamanlarda hatırlanmaktadır. 1 gecede 300 bin liradan 1 milyon liraya mı ne çıkmıştı. o zamanlar tabi böyle "dış güşler yabıyor aga üzerimize oyunlar oynanıyor" safsataları yoktu. ve evet suriyelilerde yoktu.

ulan güzel günlerdi be. bak dolar 1 gecede 3.5 katına çıkmadan 2 hafta kadar önce tüm mal varlığım olan yaklaşık 5000 dolar parayı bozdurup eve eşya almıştık. zararımı düşünebiliyor musun ? genede fazlaca koymamıştı. bu mevzu bugün olsa tövbe estağfurullah kansere yakalanır insan üzüntüden. ekonomi çoh eyi ya anasını satayım. doksanların sonları felan çoh kötüydü şimdi çoh eyiyiz..
o zamanlar şişe efes pilsen biralarda bile bedava çıkıyordu. insanlar daha şucu bucu diye ayrılmamıştı

ha bir de şimdinin "vatan haini fetö" sü o zamanlar bazı arkadaşlar için "pek muhterem hoca efendi" idi.
ben suri saksosuna takıldım nasıl oluyor lan kaç para?

daha 5 sene önce arabayı alırken euro kuru 3,19 du.

1,30 lu rakamlarıda hatırlıyorum.
Adalet ve ekonomi sağlamdı, suriyeliler yoktu, cipslerde ve dondurmalarda bedava yoğunluğu fazlaydı, insanlık vardı ve o dönemin çocukluğu bambaşkaydı.