1. 1.
    Bir TV haberinde görülen tiplerdir. Adam yırtarken diyor ki : Bu bir ekonomik savaş. Olm her savaşta bir şeyleri yırtmaya kalkarsak şeyimiz şey olur.

Kısaca bunlarda sorumsuz, kamera görünce ne bok yiyeceğini şaşıran tiplerdir. Cehalet diz boyudur. Ulan o doları yırtacağına git harca ya da bozdur ki ekonomiye katılsın.
    3 -1 ... non andrea
  2. 2.
    Gerizekalılık örneği sergilemiştir.
    Zira herkes dolarlarını yırtsa piyasada dolar azalacağı için doların fiyatı artacaktır.
    1 ... sozleriyle alkis alan yazar
  3. 3.
    Yırttıkları sahte dolardı. Zaten haberde de "temsilen sahte dolar yırttılar" dedi sunucu, gerçek doları bulsalar yırtacaklarını sanmıyorum * .
    1 ... better call saul
  4. 4.
    (bkz: hoşşik)
    1 ... teflon
  5. 5.
    epey oldu orta anadolu illerinden birine gitmiştim ,camiden çıkmayan namus abidesi ve attı mı mangalda kül bırakmayacak kadar vatanseverlik taslayan gittiğim ilin insanlarının iki muhabbeti vardı dolar ve cami ..
    ha birde sürekli birbirlerinin helallerine onun karı zaten orospu'dur iskmeyen kalmadı muhabbeti.

inanın şehirde 3 tane (o zaman tabi) döviz bürosu var ,güzergah şöyle.

cami-kahve-döviz bürosu-cami-kahvehane - cami -kahve tabi akşam ev.
    inanın başka bir olay yok.

bir gün cumhuriyet gazetesinde okudum bak inanmayacaksınız kahvenin çırağı evet çırağı kahvenin yanında ki 1 metre kare yere ''kar payı '' adlı bir yer açıyor .evet tam bir bir buçuk metre kare. inanın fazla değil.

bu salaklarına dövize %20 liraya %40 kar payı diyerek ,bunların paralarını alıp , atta.

isim vermedim kahvenin adı bile aklımda şu an,aslında kahve değilde tam camiye yakın bir çay ocağı tabureler kaldırımda yada ufak yol parkının çimlerinde.
    unuttum imamda müezzin de aynı, bence müftü de aynıdır .

bir hesapladım öyle kafadan anlattıklarına göre o şehirde en az 1-2 milyar dolar evlerde sandıkta.

inanın on kuruş kar payı için karılarını boşayacak hale gelmişlerdi.

şimdi kalkmış hava basıyorlar.
    hatırlar mısınız 17-25 ekim-2013 süreci.
    babacığım olayı ve vedeki 1 milyar avro-dolar olayını.

anlayın.
    2 ... baris hemen simdi
  6. 6.
    akp gençlik kollari tarafından dağıtılan 1 $ lik banknotlari yirtan sefil sürüsüdür..

sıkıysa 100 $ yırtında görelim götünüz kaç kilo

şekilsiniz yaa hamuna....
    1 ... diablo1987