1. 1.
  insanı aynı kanı taşıdığı için utandıran aptallar ordusudur. Hangi partiye mensup oldukları zaten malum. Adama ekonomimiz dışa bağımlı, üreten değil, tüketen toplumuz, tükettiğimiz herşey yurt dışından falan diye anlatsan, duvara anlatmaktan farksız.. Beyni olmadan fikri olan embesil ordusu.
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 2. 2.
  (bkz: bana ne bana ne)
  ... xyclonb
 3. 3.
  dolardan bana ne diyecek kadar aptal olmak
  2 ... timur cengiz hulagu
 4. 4.
  bu laikler de çok oluyor.

  50 tl lik benzin al, ekmeği de dolarla almıyoruz diyoruz anlamıyorlar.
  1 ... lipsos
 5. 5.
  ertesi sabah babişkolarından 20 tl günlük harçlıklarını alacakları için rahatlıkla söylenilmekte olan cümledir. sırtında sorumluluk taşıyan adam/kadın der mi banane diye. diyorsa hiç yemek yemiyor hiç bir yerden bir yere seyahat etmiyor kısacası masrafı 0 a yakın kendi evinde oturan çoluğu çocuğu olmayan ve aylık gelirinin de 10000 tl civarı olması gerekiyor. bunlara sahip olmayan insanların o döviz bürolarındaki rakamlar hareketlendikçe nabızları yükselir. kendisini düşünmese dolar borcu olan bankalara borcu olan komşusunu eşini dostunu düşünür.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  Ihracat ve ithalat kavramları çok yabancı gelebilir.

  inanamıyorum adam "ihracatta biz dışarıya satıyoruz cahil" demiş. Sığır, sattığın mal karşısında ne alıyorsun? isveç kronu mu? Yine dolar alıyorsun ve değeri arttıkça 10 dolara 5kg satarken artik 7-8kg satıyor olacaksın.
  1 ... pneuma
 7. 6.
  Cahilliğin seviyelerinden biridir. He dip not: Okul ile cahillik giderilmez.
  1 ... asteroitd