bugün

dolar sandiga yansimayacak,cünkü türk secmeninin %50 si abd dollarinin hayatimiza olan etkisinden bihaber.onlar sadece yastik altindaki ceyrekleri hesap edebilecek yetidedirler.
doların sandık üzerinde, chp'ye iktidar yolunu açan etkisidir.
haliyle fiyatlara yansıması da olacağından daha net bir şekilde görülecek etkidir.
elektrik kesintisi olarak yansıyacaktır.
bu adamlar, türk halkının psikopat yüzünü dışarı çıkardılar. kan, türk'ün gücü, her yeri yıkalım ezelim bilmemne gibi hayallerde dolaşan fantezi dünyası sınırsız insanlar bunlar.
padişahçılık ve tek bir otoriteye bağlı olarak yönetilmek isteniyor bizim halkımız, egemenlik milletindir diye bir şey yok heriflerde. varsa yoksa halifelik, padişahlık. bu arada bunu diyen seçmen yani.

2015 yılında, 21.yy'da adamlar hala bir yerlerden toprak alabileceğini falan sanıyor.

buradaki iddia ise dolardaki yükselişin sandığa yansıması.

sanıyor musunuz dolardan, eurodan anlar bunlar? adam enflasyonun ne olduğunu bilmiyor yükselmiş diyoruz şak şak şak alkış tutuyor sanıyor ki yüksek enflasyon iyi bir şey.
doların yükselmesi sonucunda küresel piyasada türk lirası ne hale gelir, ithalat ve ihracat nedir bunların hiç birini bilmiyor herif.

sonra biri çıkıyor halktan kimsenin ekmeğini yiyemediği ihracat hedefinin %3 ilersindeyiz diyor. ancak kimse bakmıyor ki bu hedefler 2014 yılı başında hiç açıklanmadı ki. ne kadar hedef koyduğunu söylemeyip ondan sonra "şu kadar ilerideyiz" demek nedir? devletsin sen. paso yalanlar uyduruluyor zaten.

sonuç olarak, hiç bir bok değiştirmeyecektir. her konudan oldukça geri olan bir halkımız var, cehalet çok fazla yükselmiş.

kendi görüşüm, ben padişahlığın falan gelmesini gerçekten 4 gözle bekliyorum.
neden diye soracak olanlara söyleyeyim. müstahak lan bu halka. valla, hak ediyor bu halk. bi götlerine girsin kendine gelsinler.
padişahlığın ilk geldiği gün, kanada'ya falan iltica başvurusunda bulunacağım.

direk iltica sebebi. "müslüman değilim ancak bunlar padişah, halife falan oldu" diyeceğim.
mayıs ayına kadar olur inşallah (bkz: dinimiz amin)
zaten abd'de olacağım, türkiye'ye hiç girmeden kanada iltica başvurusu.

(bkz: türkiye den siktir olup gitmek)

edit: yazıyı yayınlayalı 3sn oldu. bilgisayar olsa yazıyı 10sn'de parse eder. herif anında eksilemiş. gavatlar sizi. iltica ettikten sonra burada yanmanızı izleyeceğim.
temel tüketim ve ulaşım harcamaları da dövizden etkilenir. zaten etkilendi de. marketteki çoğu ürün zamlandı son 1 yılda.(bakmayın o die'nin uydurma enflasyon rakamına) zaten saman bile ithal edilir hale geldi. soya yurt dışından geliyor. birçok tarım ürününü ithal etme gereği duyuyoruz. nakliye masrafları, enerji masrafları da hep dövize bağlı durumda.
chp'yi iktidar yapmaya yetmez. boşuna ümitlenmesin kimse. o kadar kolay değil o partinin iktidara gelmesi. ahdkhakd lan yine güldüm ya.
Dolar kuruda neymiş diye devam edilir. Ampule oy basmaya gidilir. Malesef türkiyede durum böyledir.
sanki dolarla alışveriş yapıyoruz diyen bir halkımız varken bir etkisi olacağını düşünmüyorum. umarım bir gün o malların ülkeye girişlerinin dolarla olduğunu anlayabilirler.
dolar seçimlere kadar 3.00 olacak okadar eminim. 1.000.000 liralık dolar aldım bekliyorum. 2.55den
tayyip in seçim propagandası olarak kullanacağı kesindir. bakın ben devletin başında olmayınca ne oluyor gibisinden laflar söyleyip, ak parti için oy toplayacak. bu arada şaka gibi adam cb oldu hala ak parti için oy topluyor. söylerken hem gülüyorum hem düşünüyorum. adama güldürürken düşündürüyor.
Benim dolar borcum yok kiiiii beni etkilemez diye düşünen avanaklar yüzünden bi etkisi olmayacaktır.
Dolar üzerinden maaş alan biri olarak etkilendiğim olay.
Bu etkiyle bi 20 sene daha akp yi iktidarda tutarım ben.
Ülkedeki kollektif akıl tutulması sona ererse, meydana gelmesi gereken olgu. Sonuçta, ekonomi iyiyse oy getirir, kötüyse de oy götürür.
Ekonomi kötü o zaman ben yine bu durumu oluşturanlarda ısrar edeyim diye bir mantığını anlayamamaktayım.
ülkemizde (bkz: dolar yükseliyorsa da halkımız için yükseliyordur) diyecek tıynette organizmalar yaşadığını göz önünde bulundurunca, merak edilen etkidir.
Yazıyı okuyordum.. Tam CHP iktidara gelince kısmına geldim. Beni bir gülme tuttu.
Devletimize olumlu olacaktır. Enflasyon denen bir şey var saçma sapan konuşuyorsunuz dolar her yerde yükselişte sadece türkiyede değil.