bugün

dolardaki son dönemdeki yükselişin spekülatif olduğu aşikardır. böyle spekülatif yükselişler genelde yerini gerilemeye bırakmıştır.
aynen akaryakıt, doğalgaz , elektrik fiyatlarında olduğu gibi olacaktır. 5 ileri 1 geri.
Heyecanla beklediğim ve eğer ki olursa ekonomik açıdan iyi rahatlatacak olan durumdur.
Sabah 2.41'in altına inmiş, fakat yine 2.43'e yükselmiştir. Bu yıl dolarizasyon yılı olacak, anlık 2.30'lara gelse bile çok kısa bir süre içerisinde yine yükselecektir. Kaçış yok bundan. Ayrıca her şeye burnunu sokan CB gibi bir faktör var Türkiye'de.

Ayrıca son dönemdeki yükselişi spekülatif değil, çok bilmiş cb'nin ve onun yaltakçısı AKP şurasının hadsiz lafları, Merkez Bankası Başkanı'nın da bunlardan tırsıp alelacele olmadık laflar yumurtlamasıdır.

Dolar düşerse AKP'nin başarılı politikaları sonucudur ama yükselirse spekülatiftir. Hadi Rosava hadi canım, git ötede oyna, AKP goygoyculuğunu da kendi aile bireylerine yap. Burda kimse yemiyor artık.
Mevcut politika faizi böyle devam eder ise 2015' de 3.00 ı görmesi kaçınılmaz.
Görünen köy Kılavuz istemez.
En son 2013 sonunda Erdem Başçı da böyle demişti, yıl sonunda dolar 1.92'den kapanacak diye atarlanmıştı, 2.40'dan kapattık.

Görünen köy kılavuz istemez belki ama kılavuzu karga olanın da burnu boktan kurtulmaz.
doğru bir sözdür. hammadde fiyatlarındaki yükseliş sebebi ile üretim maliyetleri artmakta ve üretici zarar etmektedir. haliyle ülkede gerileme olacaktır.
dolardaki yükselişin yerini ülke bazında gerilemeye bırakacağı aşikar. afrika gibi olmazsak iyidir!
fed, faiz politikasında yukarı yönlü bir karar alacak.
gerileme beklemek hayalcilik olur.
yavaş yavaş gerçekleşmeye başlayan durum.
Ah buraya yazıyorum.

2.70$
Ekonomik kriz Tanımı çok farklı bir kavramdır.önemli olan çarkların dönmesidir.döviz kuru bütünün içinde bir parçadır.
gerileyecek denilen doların yukarı yönlü sprint atmasıyla boşa çıkan önerme.
Merkez Bankası dolar kurunu stabil tutmak dışında yapabileceği bir şey yok artık. bu ortamda ''faizler inmeli, eeeey merkez bankasııı'' çıkışları ekonomimizi sıçış noktasına doğru biraz daha hızlandırmaktan başka bir işe yaramaz. amk bütün ikstisat literatüründe merkez bankasının bağımsızlığı en öncelikli plan iken merkez bankası bağımsızlığı eleştirmek nasıl bir zeka ürünüdür anlamak zor değil. bu rte'nin yanıda aklı başında bir tane bile danışman yok mu arkadaş ?
Bazı yüksek bilgi ve öngörü sahibi arkadaşlar Euro dolar paritesi 1.38 ken yıl sonunda bu rakam 1.20 altına iner dediğimde beni aptallıkla suçlamıştı, dolar tl 2015 sonunda 3.5 seviyesini görür diyorum. bu yıl global dengesizlik yılı, Petrol bu kadar gerilemiş durumda ve tekrar yükselişe geçtiğinde çok sıkı tutunun. dolara üretim ve ihracat hamlen yokken rezervle müdehale edemezsin. Bir önceki global krizde para Türkiyeyi seçmişti bu krizde bu kadar şanslı olmayacağız. çok kısa zamanda kur 2.40 seviyesine gelmezse, aynı kısa zamanda 2.80 bandına yürüyecek, 24 şubata kadar bekleyin ve görün. fed kararlarına gelene kadar padişahı durdurmak lazım. adam 90 larda mesut yılmaz'ın yarattığı manüpilatif etkiyi yaratıyor.
rusya'nın bastırmasıyla olan gelişme.
biraz paritenin de desteği vardır.
RTE şom ağzını kapalı tutmayı başarabilirse düşüş sürecektir.

Küba'da bunu havana kızlarıyla purolarıyla oyalasar bari de anlamadığı konularda akıl verecek zaman bulamasa.
2,45 civarına gerilemiştir.
rte biraz konuşsun yine yükselir merak etmeyin.
Kriz öncesinde 2.32'lerde olan doların tavan yapıp sonra 2.45'e gelmesini gerileme olarak nitelendirmek ancak pürüpak bir koyun mantık gütmesi olabilir.
merkez bankası bağımsızsa dolar kuruda bağımsız.
2,43 civarına gelmiştir.
yükseldiği gibi düşer.
güncel Önemli Başlıklar