bugün

dolara zam gelmez. doların fiyatı artar. doların fiyatını biz belirlemiyoruz o bizim ülkemizin parasının değerini belirliyor.
dolarla geliri varsa her gün gelirine zam geliyordur, ne güzel. akplilerin derdinden banane.
benim ayakkabı kutumda ayakkabım var ''dolara zam geldikçe sevinen vatan hainleri'' ayakkabı kutusunda dolar bulunduranlardır.
Dolar kuru arttıkça sevinince neden vatan haini olunur anlamam. Ben dolar için sevinirken annen de kolundaki bilezik değerlendi diye sevinmiyor mu?
Ya da birisi değerlensin diye dişinden tırnağından arttırıp beklettiği yatırımı değerlendi diye neden hain olsun.
Her gün oturup aldığımda 10 liraydı şimdi 15 olmuş 5 lira kardayım diye sevinen o süper zeka sen değil misin yoksa?
Yoksa almak istediğin araba fiyatı arttıkça senden uzaklaşıyor diye mi?
Ya da döviz kiralı bi evde mi oturuyorsun?
Birileri çıkıp konuşacak da piyasa alt üst olacak diye aklın mı çıkıyor senin de?

Dolar ve eş zamanlı altın artıyor. Yaza düğün yapacaksın, kız tarafa 10 burma bilezik istedi o yüzden mi yanıyor için?

Yurtdışı planın döviz böyle yüksek seyrederken suya mı düşüyor?

Kredi çekecektin faizler attıkça, battıkça batıyor musun yoksa?

Kimse vatan haini değil.
Sadece salak.

Kenarda beklettiği dolar değerlerinde kar ettim sanan var ya; kar ettiği 3 kuruşu sepetini kasada boşaltırken markete bırakıp gidiyor haberi yok. 1 kg nohut 24 tl. Türkiye de artık normal şartlar altında 24 tl ye nohut 60 tl ye kırmızı et alıp kim etli nohut pişirebiliyor ki? Kenarda doları olan da dahil; hiçkimse.

Türk milletinin aklı ekonomiye basmıyor.
iki çeyrek alıp kenara koymaktan ibaret analarımızın iktisadi bilgisiyle geldik bu günlere. Eh her ihtiyaç olunca da ( ki ihtiyacın o bahsettiğin altın değerlenip de piyasanın içine sıçınca oluyor) baban gidip bozdurup zamlardan doğan cari açığı kapatmıyor mu? Neyi tartışıyoruz. Kim vatan haini. Şu üç kuruşluk maaşlarıyla gemisini yürütmeye çalışanlar mı?
ekonomi yönetimindeki akıl dışı hareketler böyle devam ederse yakında festival yapmaları muhtemel hainlerdir.
Ulan tüm ekonomi profesörleri bakın inşaata para gömmeyin bu kadar,bize faydası değil daha zararı dokunur derlerken hükümet kıçına takmıyor daha da zıddına gidiyor. Ülkede kafası çalışan kim varsa sırf ülkesinin geleceğini düşünüp de muhalefet yaptı diye terörist ilan ediliyor sen kimsin yaaaa deniyor sonra ekonomi tahmin edildiği gibi bozulunca vay yine vatan hainliği öyle mi sayın akıl fukarası birey. Eskiden milliyetçiydim de sırf dönen pislikleri gördükçe benim dahi milliyetçiliğini öldürdünüz afferin lan size. Ben de şunu rahatça söyleyebilirim ki artık ülke batsa s*k*mde kalmaz.
Sizin gibi aptalların anlamadığı şey ülke şakşakçılıkla gelişmez sizin yaptığınız gibi.Ülke karşıt fikirlerle gelişir ve ortaya daha sağlam temeller atılır. Gelişmiş ülkelerin gelişmişn olmalarındaki esas sebep de budur. işler kötü gittiğinde suçu dışarıda degil kendilerinde ararlar. Birilerinin yaptığı gibi köy kahvesi ağzıyla sen kimsin yeaa diyip suçu dış mihraklara atmazlar. Kafanızın basmadığı olay dış mihrakların her zaman olacağı gerçeğidir. Dış mihraklar veya ajanların görevi zaten budur.Onlar kendilerinden beklenen görevi yaparken hükümet maalesef ki kendinden beklenen görevi yapmamaktadır.
Ulan 100 sene önce tüm dünya üzerimize çullandı da Atam da böyle dış mihrakları suçlasaydı sen ben olacak mıydık? Gece gece sakın adamı sinirlendiriyorsunuz aq
Hain polemiğini pek sevmem ama öyleleri var malesef doların yükselmesi emperyalizmin yükselmesidir.